Radio Białystok | Wiadomości | "Obrona Białegostoku" - Jagiellonia pokonała Lecha Poznań 2:1 [zdjęcia, wideo]

"Obrona Białegostoku" - Jagiellonia pokonała Lecha Poznań 2:1 [zdjęcia, wideo]

autor: Robert Bońkowski

18.10.2020, 08:35, akt. 14:35

Jagiellonia, po trzytygodniowej przerwie wróciła do gry. Podejmowała na własnym stadionie zespół Lecha Poznań. Białostocki klub wygrał z Kolejorzem 2:1 po golach Tarasa Romanczuka i Macieja Makuszewskiego. Kontaktową bramkę z rzutu karnego dla gości zdobył Jakub Moder.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań, 17.10.2020, fot. Joanna Szubzda

Szybko zdobyta bramka

Mecz na Stadionie Miejskim w Białymstoku - ze względu na nowe obostrzenia - rozgrywany był bez udziału publiczności na trybunach.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół Bogdana Zająca. Żółto-czerwoni ekspresowo zdobyli w meczu prowadzenie. W 2. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił kapitan Taras Romanczuk

Siedem minut później Kolejorz doprowadził do wyrównania, ale ostatecznie okazało się, że strzelec gola dla Lecha - Kamiński - był na pozycji spalonej.

Z każdą minutą rosła przewaga zespołu z Poznania. Piłkarze Dariusza Żurawia kreowali kolejne sytuacje, ale brakowało im skuteczności.

Najbliżej remisu poznaniacy byli w 41. minucie, wówczas napastnik Kolejorza po zamieszaniu w polu karnym Jagiellonii posłał piłkę obok lewego słupka bramki Pavelsa Steinborsa.

Niespodziewanie, dwie minuty później blisko podwyższenia wyniku był Taras Romanczuk. Po jego strzale z kilkunastu metrów piłka minęła prawy słupek bramki Filipa Bednarka. Wynik do przerwy już się nie zmienił.

Lech gra w piłkę - Jagiellonia strzela gole

Druga połowa to przewaga Lecha Poznań. Piłkarze Dariusza Żurawia od początku przejęli inicjatywę. Przez większość czasu przebywali z piłką na połowie żółto-czerwonych, szukając okazji do wyrównania.

To jednak Jagiellonia strzeliła kolejnego gola. W 68. minucie bramkarza Kolejorza - Filipa Bednarka - pokonał skrzydłowy Maciej Makuszewski.

Prawie kwadrans później Lechici zdobyli kontaktową bramkę. Po faulu w polu karnym na Pedro Tibie - "jedenastkę" wykorzystał reprezentant Polski Jakub Moder.

Goście mogli chwilę później doprowadzić do remisu, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz Jagi - Pavels Steinbors.

Ostatnie minuty meczu to tzw. gra na aferę zespołu Lecha Poznań. Goście próbowali dośrodkowań w pole karne Jagiellonii, ale skutecznie futbolówkę wybijali defensorzy żółto-czerwonych. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem białostoczan 2:1.

Zespół Bogdana Zająca "wskoczył" na 4. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Po sześciu rozegranych meczach ma na swoim koncie 11 zdobytych punktów.

Żółto-czerwoni najbliższy mecz rozegrają we Wrocławiu ze Śląskiem w sobotę (24.10) o 17:30. Transmisja tego spotkania na naszej antenie.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1 (1:0)

Bramka: 1:0 Taras Romanczuk (2. minuta - głową), 2:0 Maciej Makuszewski (68. minuta), 2:1 Jakub Moder (82. minuta - karny)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Ivan Runje, Pavels Steinbors. Lech Poznań: Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności.

Jagiellonia: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (70. Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Fernan Lopez (46. Fedor Cernych), Tomas Prikryl (70. Kristopher Twardek), Jesus Imaz (89. Błażej Augustyn).

Lech: Filip Bednarek – Alan Czerwiński, Tomasz Dejewski, Vasyl Kravets, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz (62. Michał Skóraś), Jakub Kamiński (77. Nika Kacharava), Pedro Tiba, Jakub Moder, Dani Ramirez (77. Filip Marchwiński), Mikael Ishak.

| red: rbon, zmj, maj

Bogdan Zając: determinacja i wola walki pomogły nam w zwycięstwie [wideo]

18.10.2020, 00:20

Jagiellonia odniesie pierwsze domowe zwycięstwo? Żółto-czerwoni grają z Lechem Poznań

17.10.2020, 10:25

Żółto-czerwoni podejmują w sobotę (17.10) zespół Lecha Poznań. Kolejorz stanowi obecnie o sile ekstraklasy, choć tabela jeszcze tego do końca nie odzwierciedla - tak przeciwnika Jagiellonii charakteryzuje trener białostoczan Bogdan Zając. Piłkarze powalczą o pierwszą w sezonie wygraną na własnym stadionie.

Sympatycy Jagiellonii nie obejrzą z wysokości trybun spotkania z Lechem Poznań

15.10.2020, 19:28

To już pewne - imprezy sportowe będą na razie rozgrywane bez kibiców. Premier Mateusz Morawiecki z ministrem zdrowia ogłosili nowe obostrzenia, które dotyczą także obecności kibiców podczas imprez sportowych.

Rezerwy Jagiellonii pokonały Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. W składzie białostoczan większość piłkarzy z pierwszej drużyny

10.10.2020, 17:04

Druga drużyna Jagiellonii Białystok pokonała w meczu 3. ligi Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. Skład rezerw zbudowany był w większości z piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek PKO Ekstraklasy. Grali m.in. Runje, Tiru i Olszewski.