Radio Białystok | Sport | BAS Białystok przegrywa z AZS-em AGH Kraków 1:3

BAS Białystok przegrywa z AZS-em AGH Kraków 1:3

autor: Barbara Sokolińska

6.02.2021, 19:24, akt. 22:58

W meczu 22. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi siatkarze BAS-u Białystok przegrali z AZS-em AGH Kraków 1:3.

BAS Białystok przegrał z Norwidem Częstochowa 0:3 - fot. Robert Bońkowski

W poprzednim spotkaniu tych dwóch drużyn w Krakowie BAS wygrał 3:2, odnosząc swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w I lidze. Przed sobotnim meczem oba zespoły znajdowały się w dolnej części tabeli, choć w dużo gorszej sytuacji są siatkarze z Białegostoku, którzy zajmują przedostatnie miejsce i muszą walczyć o każdy punkt, by wciąż myśleć o utrzymaniu na zapleczu ekstraklasy.

Być może to właśnie presja spowodowała słabą dyspozycję BAS-u w dwóch pierwszych setach spotkania. Siatkarze z Białegostoku przegrali odpowiednio do 13 i 18, popełniając mnóstwo niewymuszonych błędów, szczególnie w polu zagrywki.

Początek trzeciej partii wskazywał na to, że mecz szybko się zakończy. BAS zaczął jednak w końcu grać lepiej, a od stanu 21:21 zdobył cztery punkty z rzędu i w całym spotkaniu przegrywał już tylko 1:2.

To jednak wszystko, na co było stać tego dnia siatkarzy z Białegostoku. Mimo nienajgorszej postawy nie byli w stanie przeciwstawić się Akademikom z Krakowa, którzy postawili kropkę nad i wygrywając czwartego seta do 19 i cały mecz 3:1. MVP spotkania został przyjmujący AZS-u Kamil Dębski.

Po tej porażce sytuacja BAS-u jest już bardzo trudna. Do końca sezonu pozostało im do rozegrania 6 meczów, a do dającego utrzymanie 12. miejsca w tabeli tracą 7 punktów.

Kolejną szansę na poprawienie swojego dorobku białostoczanie będą mieli 20 lutego. Na wyjeździe zmierzą się z Norwidem Częstochowa.

BAS Białystok - AZS AGH Kraków 1:3 (13:25, 18:25, 25:21, 19:25)

BAS: Bączek, Jankiewicz, Lesiuk, Abramowicz, Wnuk, Laskowski, Podborączyński (L) oraz Ostaszewski (L), Stanisławajtys, Tokajuk, Witkoś, Kacperkiewicz.

AZS AGH: Piwowarczyk, Dębski, Grzymała, Jóźwik, Buczek, Macyra, Stąsiek (L) oraz Fenoszyn, Śnieżek.

| red: bs

Dla białostoczan był to mecz, który trzeba było wygrać, aby pozostać w walce o utrzymanie w szeregach pierwszej ligi i ta sztuka się powiodła.

BAS Białystok przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 w Tauron 1. lidze siatkarzy

15.01.2021, 20:24

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali ligowy mecz z serii "o sześć punktów" z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3, w setach do: 23, 16 i 18.

BAS Białystok po emocjonującym meczu wygrał z Krispolem Września

5.01.2021, 20:14

To było emocjonujące spotkanie o dużym znaczeniu dla układu tabeli. W meczu 16. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi BAS Białystok wygrał z Krispolem Września 3:2 (14:25, 21:25, 25:23, 25:17, 15:5).