Radio Białystok | Sport | Niespodzianka w Częstochowie - siatkarze BAS-u Białystok wygrywają z Norwidem za trzy punkty

20.02.2021, 19:12, akt. 19:44

Siatkarze BAS-u Białystok pojechali do Częstochowy walczyć o cenne punkty do tabeli Tauron 1. ligi i niespodziewanie sięgnęli po pełną pulę, pokonując czwarty Norwid.

Podopieczni Piotra Łuki potrzebują punktów jak tlenu, aby utrzymać się w pierwszej lidze i w kategoriach dużej niespodzianki należy przyjąć ich wygraną z Norwidem 3:1.

Białostoczanie zostawili na parkiecie dużo zdrowia, zagrali ładną dla oka siatkówkę i zasłużyli na wygraną. Choć pierwszą partię gładko - do 17 - wygrali gospodarze, to nie załamało to zawodników BAS-u, którzy byli górą w trzech kolejnych setach - do 29, 21 i 19.

MVP spotkania został Kacper Wnuk, atakujący BAS-u zdobył 20 punktów.

Białostoczanie w 23 meczach zgromadzili 17 punktów i wciąż zajmują przedostatnie - 14. miejsce w tabeli Tauron 1. ligi, ale do bezpiecznej pozycji, gwarantującej utrzymanie tracą już tylko 4 oczka. Przed BAS-em jeszcze pięć marcowych meczów.

| red: maj

W meczu 22. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi siatkarze BAS-u Białystok przegrali z AZS-em AGH Kraków 1:3.

Siatkarze BAS-u Białystok wygrywają z Olimpią Sulęcin 3:1 – i wciąż mają szansę na utrzymanie w 1. lidze

30.01.2021, 20:42

Dla białostoczan był to mecz, który trzeba było wygrać, aby pozostać w walce o utrzymanie w szeregach pierwszej ligi i ta sztuka się powiodła.

BAS Białystok przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 w Tauron 1. lidze siatkarzy

15.01.2021, 20:24

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali ligowy mecz z serii "o sześć punktów" z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3, w setach do: 23, 16 i 18.