Radio Białystok | Sport | BAS Białystok z kolejną porażką w Tauron 1. Lidze siatkarzy

BAS Białystok z kolejną porażką w Tauron 1. Lidze siatkarzy

autor: Barbara Sokolińska

6.03.2021, 17:52, akt. 21:47

To kolejny przegrany mecz białostockich siatkarzy. W sobotnim (6.03) spotkaniu 26. kolejki Tauron 1. Ligi BAS Białystok przegrał z Avią Świdnik 1:3 (16:25, 17:25, 25:19, 20:25).

Mecz BAS Białystok - Mickiewicz Kluczbork, fot. Barbara Sokolińska
Mecz BAS Białystok - Mickiewicz Kluczbork, fot. Barbara Sokolińska

Z Kajetanem Tokajukiem i Piotrem Łuką rozmawia Barbara Sokolińska

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zarówno Avia, jak i BAS są beniaminkami ligi, jednak postawa i cele obu zespołów w tym sezonie są zupełnie inne. BAS walczy o utrzymanie w Tauron 1. Lidze, Avia zaś radzi sobie dużo lepiej, mając już zapewniony awans do czołowej ósemki ligi. 

Białostoczanie rozpoczęli mecz w składzie: Stanisławajtys, Lesiuk, Abramowicz, Wnuk, Witkoś, Laskowski i Ostaszewski (L). Pierwsze punkty w meczu zdobyli goście. Avia prowadziła grę w 1. secie, dobrze spisując się szczególnie w polu zagrywki i grze blok-obrona. W drużynie BAS-u wzorowo funkcjonował środek, niestety białostoczanie popełniali też dużo szkolnych błędów. Świdniczanie stopniowo zwiększali swoją przewagę i wygrali pierwszego seta do 16.

W drugim secie obraz gry się nie zmienił. BAS prezentował się źle w zasadzie we wszystkich siatkarskich elementach, nie utrudniając w ogóle zadania swoim przeciwnikom. Goście zdominowali wydarzenia na boisku, a przy stanie 4:11 trener Piotr Łuka wymienił w zasadzie całą podstawową szóstkę. Wybiło to z rytmu świdniczan tylko na krótką chwilę i ostatecznie zwyciężyli oni drugą partię do 17.

Białostoczanie musieli znacznie poprawić swoją grę, by wciąż marzyć o wygraniu tego meczu. Trzeci set rozpoczął się dla nich udanie – po raz pierwszy w spotkaniu wyszli na prowadzenie (5:1). Goście się mylili, a BAS w końcu zaczął zdobywać więcej punktów, niż sam oddawał przeciwnikom. Przewaga gospodarzy utrzymała się do końca partii, którą wygrali 25:19 i w całym spotkaniu było już tylko 1:2.

Początek czwartego seta był wyrównany, przez dłuższy czas na tablicy wyników utrzymywał się remis. Gdy BAS odskoczył na dwa punkty (10:8) trener Avii Witold Chwastyniak poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po chwili świdniczanie wyrównali, a trener Piotr Łuka również zdecydował się na timeout. Obie drużyny jeszcze przez moment trzymały się w siatkarskim szachu, po czym Avia wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Białostoczanie nie mieli już sportowych argumentów, by jeszcze powalczyć i finalnie przegrali 4. seta do 20, a cały mecz 1:3.

MVP spotkania został wybrany przyjmujący Avii Świdnik Karol Rawiak. Po sobotnim spotkaniu sytuacja BAS-u w walce o utrzymanie jest już bardzo trudna. Do bezpiecznej 12. pozycji traci na ten moment sześć punktów, mając do rozegrania jeszcze tylko trzy mecze (dwa z zespołami z górnej części tabeli - Visłą Bydgoszcz i KPS-em Siedlce oraz z outsiderem MCKiS-em Jaworzno). Białostoczanie muszą więc wygrać co najmniej dwa z nich i liczyć przy tym na potknięcia rywali, którzy będą jeszcze rywalizowali o punkty między sobą. 

Najbliższe z tych spotkań - z Visłą Bydgoszcz - już we czwartek 11 marca w Białymstoku. 

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Siatkarze BAS-u Białystok przegrali z Mickiewiczem Kluczbork 1:3 [zdjęcia]

3.03.2021, 18:34

W 1. lidze siatkarzy BAS Białystok przegrał 1:3 z Mickiewiczem Kluczbork.


Niespodzianka w Częstochowie - siatkarze BAS-u Białystok wygrywają z Norwidem za trzy punkty

20.02.2021, 19:12

Siatkarze BAS-u Białystok pojechali do Częstochowy walczyć o cenne punkty do tabeli Tauron 1. ligi i niespodziewanie sięgnęli po pełną pulę, pokonując czwarty Norwid.


BAS Białystok przegrywa z AZS-em AGH Kraków 1:3

6.02.2021, 19:24

W meczu 22. kolejki siatkarskiej Tauron 1. Ligi siatkarze BAS-u Białystok przegrali z AZS-em AGH Kraków 1:3.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok, 25.04.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
25.04.2021, 14:46, akt. 26.04.2021, 00:05

Rafał Grzyb: Wygrał zespół zdecydowanie lepszyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok