Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok traci bramkę w 96. min. i remisuje z Wisłą Płock [zdjęcia]

autor: Wojciech Szubzda

18.04.2021, 16:59, akt. 20:48

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Żółto-czerwoni prowadzili już 2:0, ale dali sobie strzelić dwa gole w drugiej połowie. Rywale wyrównali w 96., ostatniej minucie meczu.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok, 18.04.2021, fot. Joanna Szubzda

Wisła z nowym trenerem

Tydzień przed meczem nie był w Płocku spokojny. W poniedziałek władze klubu zwolniły trenera Radosława Sobolewskiego, a we wtorek zespół objął Maciej Bartoszek. Nie miał zbyt wiele czasu na przebudowanie drużyny, dlatego w składzie płockiego zespołu nie było większych niespodzianek.

Zmiana trenera miała być jednym ze sposobów na przerwanie fatalnej passy ośmiu meczów bez zwycięstwa. Od 14 lutego, kiedy to Wisła pokonała Lecha Poznań 1:0, zaliczyła trzy remisy i pięć porażek.

Jesus Imaz strzela pierwszego gola

Pierwsi groźną sytuację w meczu stworzyli gospodarze spotkania. W 12. min. Jagiellonię od utraty bramki uratował kapitan Jagi - Taras Romanczuk, który wybił piłkę sprzed linii bramkowej po strzale Patryka Tuszyńskiego.

Żółto-czerwoni strzelili gola w 35. min. Jesus Imaz wykończył dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego i żółto-czerwoni mogli się cieszyć z prowadzenia. Hiszpan mocnym i precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki lewą nogą dał gościom prowadzenie.

Druga połowa meczu

Na początku drugiej połowy kolejną świetną interwencją popisał się młody bramkarz Jagi - Xavier Dziekoński. Golkiper żółto-czerwonych uratował drużynę przed utratą bramki po strzale Dawida Kocyły.

W 61. min. Jagiellonia Białystok podwyższyła wynik meczu. Żółto-czerwoni mieli rzut rożny, na bramkę strzelał Jesus Imaz, golkiper rywali wybił piłkę przed siebie, ale był bezradny wobec dobitki Bartosza Bidy.

Błąd Dziekońskiego przy pierwszej bramce Wisły

Przy bramce dla Wisły Płock ogromny błąd popełnił Xavier Dziekoński. W 79. min gospodarze wykonywali rzut wolny i chyba nikt się nie spodziewał, że sprawy przybiorą taki obrót. Piłkę kopniętą przez Szwocha Dziekoński "odprowadzał" za bramkę, ta jednak niespodziewanie dla bramkarza gości odbiła się od słupka i wpadła do siatki, co kompletnie wszystkich zaskoczyło, a najbardziej Dziekońskiego.

Była to na pewno jedna z najbardziej kuriozalnych bramek, jakie padły w tym sezonie.

Przed końcem meczu do siatki rywali trafił jeszcze Jesus Imaz, ale sędzia po kilku minutach sprawdzania tej sytuacji uznał, że Hiszpan był na spalonym.

Gol w ostatniej akcji meczu

W ostatniej akcji meczu, w 96. min. Szwoch z własnej połowy podał piłkę przed pole karne, po dużym zamieszaniu znalazła się ona pod nogami Alana Urygi, który płaskim strzałem zaskoczył Dziekońskiego i uratował miejscowym jeden punkt.

We wcześniejszym meczu pomiędzy tym drużynami Jagiellonia Białystok wygrała z rywalami 5:2.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra już w środę (21.04). Rywalem białostoczan na stadionie przy ul. Słonecznej będzie Stal Mielec. Początek tego spotkania i naszej relacji w Polskim Radiu Białystok o 18:00.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Jesus Imaz (35), 0:2 Bartosz Bida (60), 1:2 Mateusz Szwoch (79), 2:2 Alan Uryga (90+6).

Żółta kartka - Wisła Płock: Damian Rasak, Jakub Rzeźniczak. Jagiellonia Białystok: Bogdan Tiru, Konrad Wrzesiński.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali - Damian Rasak, Filip Lesniak (63. Cillian Sheridan), Dawid Kocyła (77. Piotr Pyrdoł), Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (75. Giorgi Merebaszwili) - Patryk Tuszyński.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Kris Twardek, Błażej Augustyn, Bogdan Tiru, Bartłomiej Wdowik - Maciej Makuszewski (66. Tomas Prikryl), Martin Pospisil (90. Maciej Bortniczuk), Jesus Imaz, Taras Romanczuk (81. Ariel Borysiuk), Bartosz Bida (67. Konrad Wrzesiński) - Jakov Puljic (90. Miroslaw Mazur).

źródło: PAP | red: wsz, mag, zmj

Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy opublikował terminarz 28. kolejki.

Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa

15.04.2021, 14:58

Dwa największe klubu sportowe w naszym regionie po raz drugi dostały po 400 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego.

Wisła Płock ma nowego trenera - to Maciej Bartoszek. Nafciarze to najbliższy rywal Jagiellonii

13.04.2021, 22:36

Najbliższy mecz Jagiellonia zagra w niedzielę (18.04) na wyjeździe z Wisłą Płock, a Nafciarze mają nowego trenera. Jest nim Maciej Bartoszek, który w marcu stracił posadę w pierwszoligowej Koronie Kielce.