Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa

Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa

autor: Renata Reda

15.04.2021, 14:58, akt. 23:10

Dwa największe klubu sportowe w naszym regionie po raz drugi dostały po 400 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego.

fot. Mateusz Duchnowski/UMWP
fot. Mateusz Duchnowski/UMWP


0:00
0:00
Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Symboliczne czeki odebrali wiceprezes Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska i prezes Ślepska Malow Suwałki Wojciech Winnik.Wojciech Winnik nie ukrywał, że pieniądze, które samorząd województwa przekazuje klubom, mają jeszcze większe znaczenie właśnie w czasie pandemii.


- Sport przeżywa dużo problemów nie tylko tych organizacyjno - finansowych, ale także wielkie kluby takie jak my i Jagiellonia cierpią z powodu braku kibiców - zaznaczył prezes Ślepska. - My jesteśmy już po sezonie, osiągnęliśmy historycznie dobry wynik - jest to siódme miejsce. Mam nadzieję, że siatkówka będzie się dalej pięknie rozwijać - dodawał.


Agnieszka Syczewska podkreśliła, że pieniądze pomogą klubowi kontynuować prowadzone działania, m.in. szkolenia 400 młodych zawodników z klubowej akademii piłkarskiej.


- Cieszymy się, że nasza młodzież - prawie 400 zawodników i zawodniczek - wraca w poniedziałek do rozgrywek i do treningu. Ważne, że mimo pandemii, mimo tylu ograniczeń możemy kontynuować proces szkoleniowy. Liczymy, że już wkrótce wszyscy będziemy mogli zasiąść na stadionie w Białymstoku i na hali w Suwałkach - podkreślała wiceprezes Jagiellonii.


W ubiegłym roku Jagiellonia i Ślepsk także otrzymały dofinansowanie od samorządu województwa.


- Zawsze mówiłem, że powinniśmy wspierać nasze dwie najlepsze drużyny, które śmiało mogę nazwać wizytówkami regionu. To nasz obowiązek jako Zarządu Województwa Podlaskiego i robimy to z wielką satysfakcją - podkreślał marszałek Artur Kosicki, przekazując symboliczne czeki.W drugim półroczu zarząd województwa znowu zamierza przekazać po 400 tysięcy złotych obu klubom.


źródło: wrotapodlasia.pl | red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwóch zawodników Jagiellonii w "jedenastce" kolejki

13.04.2021, 20:10

Taras Romanczuk i Tomas Prikryl z Jagiellonii Białystok znaleźli się w "jedenastce" kolejki spółki Ekstraklasa.


Wojciech Winnik: jesteśmy dumni z osiągniętego przez Ślepsk Malow Suwałki wyniku

12.04.2021, 08:00

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zakończyli rozgrywki PlusLigi na siódmym miejscu. Co prawda przegrali w Zawierciu rewanżowe spotkanie z Wartą 1:3, ale ostatecznie wywalczyli siódmą lokatę zwyciężając w złotym secie 15:10.


Rafał Grzyb: Cieszy nas zwycięstwo, na które na swoim boisku czekaliśmy od dłuższego czasu

9.04.2021, 20:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 z Cracovią w meczu ekstraklasy. Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Bartosz Bida i Taras Romanczuk, dla gości strzelił Thiago. To pierwsza w tym roku wygrana żółto-czerwonych w Białymstoku.


Zarząd województwa podlaskiego zwiększył pulę pieniędzy dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię

5.03.2021, 13:59

O 7,8 mln zł z UE więcej trafi do firm w Podlaskiem na dotacje na kapitał obrotowy, jako pomoc w walce ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Ogólnie do podziału będą 33 mln zł. Do oceny trafi ponad tysiąc wniosków - poinformował w piątek (05.03) urząd marszałkowski w Białymstoku.


Jagiellonia Białystok po raz pierwszy z dotacją od województwa

20.08.2020, 14:26

400 tysięcy złotych dotacji otrzyma Jagiellonia Białystok z przeznaczeniem na szkolenie i utrzymanie drużyn młodzieżowych. To pieniądze przyznane w konkursie przez samorząd województwa podlaskiego. W zamian na koszulkach piłkarzy grających w ekstraklasie znajdzie się logo regionu.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok