Radio Białystok | Wiadomości | Zarząd województwa podlaskiego zwiększył pulę pieniędzy dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię

Zarząd województwa podlaskiego zwiększył pulę pieniędzy dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię

5.03.2021, 13:59, akt. 14:13

O 7,8 mln zł z UE więcej trafi do firm w Podlaskiem na dotacje na kapitał obrotowy, jako pomoc w walce ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Ogólnie do podziału będą 33 mln zł. Do oceny trafi ponad tysiąc wniosków - poinformował w piątek (05.03) urząd marszałkowski w Białymstoku.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

O zwiększeniu budżetu konkursu zdecydował zarząd województwa

O zwiększeniu budżetu konkursu zdecydował zarząd województwa podlaskiego. Pierwotnie z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 było przeznaczone 25 mln zł.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreśla w materiałach prasowych, że zwiększenie puli środków na dotacje to odpowiedź na ogromne zainteresowanie firm tą pomocą, a większa pula środków na dotacje pozwoli wesprzeć więcej przedsiębiorców, których firmy odczuły gospodarcze skutki pandemii. Przypomniał, że obiecał starania, aby pieniędzy na takie wsparcie było więcej i tak się dzieje.

Wnioski o dotacje podlaskie mikro- i małe firmy, osoby samozatrudnione (prowadzące działalność gospodarczą) mogły składać w elektronicznym naborze 15 i 16 lutego. Ogółem wpłynęło ponad dwa tysiące wniosków na kwotę 61 mln zł. Do formalno-merytorycznej oceny skierowano nieco ponad tysiąc wniosków od tych firm (1 tys. 061 z różnych branż; przed zwiększeniem puli konkursowej było to 875 wniosków), które wykazały największe spadki obrotów - od 66,4 proc. Są one uszeregowane właśnie pod względem skali spadku obrotów. Składając wniosek o dotację firma musiała wykazać spadek przychodów ze sprzedaży o minimum 40 proc.


Firmy mają do 10 marca czas na dostarczenie do urzędu dokumentów

Urząd marszałkowski przypomina, że firmy mają do 10 marca czas na dostarczenie do urzędu dokumentów w formie papierowej. Można je też wysłać pocztą. Wnioski mają być oceniane na bieżąco.

Dotacje na kapitał obrotowy są częścią Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. To środki głównie z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, które są przeznaczane na różne formy: preferencyjne pożyczki, bon antywirusowy, dotacje. Dotąd z pakietu skorzystało ok. 9,5 tys. firm, a pomoc, którą otrzymały wyniosła ok. 186 mln zł.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Podlaskiego dostali już prawie pół miliarda złotych z Tarcz Antykryzysowych

25.02.2021, 18:39

Prawie siedem tysięcy osób w województwie podlaskim dostało do tej pory dodatek solidarnościowy.


Przedsiębiorcy z regionu złożyli ponad dwa tysiące wniosków o wsparcie z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego

16.02.2021, 18:01

Ponad dwa tysiące wniosków wpłynęło od podlaskich firm w konkursie na dotacje na kapitał obrotowy, na bieżące potrzeby i wydatki w walce ze skutkami koronawirusa w gospodarce - poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku. We wtorek (16.02) zakończył się nabór w tym konkursie.


Kolejnych 59 podlaskich firm dostanie wsparcie w walce ze skutkami gospodarczymi pandemii

28.01.2021, 17:09

Kolejnych 59 podlaskich firm dostanie pomoc w łącznej wysokości 2 mln zł na kapitał obrotowy w walce ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa - zdecydował w czwartek (28.01) zarząd województwa. Pieniądze pochodzą z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok