Radio Białystok | Sport | "Szybka Dycha" na koniec 11. edycji sportowej imprezy Białystok Biega [zdjęcia]

"Szybka Dycha" na koniec 11. edycji sportowej imprezy Białystok Biega [zdjęcia]

autor: Barbara Sokolińska

19.09.2021, 13:34, akt. 14:18

W sumie blisko dwa tysiące uczestników wystartowało w 11. edycji Białystok Biega. Dwudniowa impreza zakończyła się tzw. "Szybką Dychą", czyli rywalizacją na dystansie 10 km.

"Szybka Dycha" w ramach 11. edycji zawodów "Białystok biega", fot. Sylwia Krassowska
"Szybka Dycha" w ramach 11. edycji zawodów "Białystok biega", fot. Sylwia Krassowska

"Szybka dycha" w Białymstoku - relacja Barbary Sokolińskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zwyciężyli ci sami zawodnicy, którzy w sobotę (18.09) triumfowali w "Nocnej Piątce". Wśród kobiet była to Izabela Parszczyńska, która jednocześnie świętowała też swoje urodziny.


- Gdybym jeszcze przybiegła z życiówką, to byłby to wymarzony prezent. Ale bardzo mocno wiało, odczuwałam też trudy wczorajszego startu, no i biegłam samotnie. I tak jestem bardzo szczęśliwa, że się udało i wczoraj, i dzisiaj wygrać. Wygrałam pierwszą edycję "Białystok Biega" 10 lat temu na dystansie 5 km. Wtedy też były moje urodziny, więc miałam takie marzenie, żeby znowu tutaj się pokazać z dobrej strony w Białymstoku i cieszę się, że się udało - podsumowuje Izabela Parszczyńska.


Skład pierwszej trójki wśród mężczyzn - i tym samym w całym wyścigu - był identyczny jak w "Nocnej Piątce". Jako pierwszy na metę przybiegł Andrzej Leończuk, tuż za nim finiszowali Patryk Drężek i Kamil Szymaniak.


- Andrzej jest dużo lepszy ode mnie, ale jakbym wytrzymał do końca to różnie mogłoby być. Chciałem biec typowo na miejsce, widziałem, że z Andrzejem nie dam rady, ale nastawiłem się, żeby wygrać z Kamilem, bo rok temu z nim przegrałem. I wyszło tak samo jak wczoraj, ale mam dwa rekordy życiowe w przeciągu 12 godzin, więc jest dobrze - mówi Patryk Drężek.

Na trasie "Szybkiej Dychy" była też nasza radiowa strefa.

Organizator imprezy i prezes Fundacji "Białystok Biega" Grzegorz Kuczyński po zakończeniu zmagań był zadowolony, że udało się przeprowadzić zawody jeszcze przed zapowiadaną czwartą falą pandemii koronawirusa.


- W dzisiejszych czasach każda impreza, którą udaje nam się zrobić, bardzo cieszy. Zdążyliśmy przed czwartą falą, biegacze są zadowoleni. Robimy to dla nich - jak widzimy ich uśmiechy na twarzach mimo padającego deszczu, to cieszymy się. To napędza nas do działania i by za rok zorganizować wszystko jeszcze lepiej - dodaje Grzegorz Kuczyński.


Miłośnicy biegania w tym roku będą mogli wziąć udział jeszcze w trzech imprezach organizowanych przez Fundację "Białystok Biega". To terenowy Bison Ultra Trail, sztafeta maratońska Elektrum Ekiden i "Biegnę dla Niepodległej".


| red: zmj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


11. edycja Białystok Biega - zawody dzieci i "Nocna Piątka" [zdjęcia]

18.09.2021, 19:24

Rozpoczęła się 11. edycja zawodów "Białystok biega". W sobotę (18.09) na starcie stanęły dzieci oraz uczestnicy "Nocnej Piątki".


PGE Ultramaraton Nadbużański i nasze plenerowe studio w Mielniku [zdjęcia]

18.09.2021, 07:13

Około 700 osób wystartowało w sobotę (18.09) w PGE Ultramaratonie Nadbużańskim w Mielniku.


Ponad dwustu śmiałków wystartowało w Grom Challenge w Czerwonym Borze [zdjęcia, wideo]

11.09.2021, 13:53

Ponad dwadzieścia kilometrów biegu w błocie, w wodzie, strzelanie i masa wyzwań, które mają sprawdzić nie tylko siłę fizyczną, ale także psychikę. Z takimi trudnościami walczy ponad dwustu uczestników biegu Grom Challenge w Czerwonym Borze.


Amatorski Mityng Lekkoatletyczny w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

11.09.2021, 08:33

Była to okazja, by poczuć się jak prawdziwa gwiazda sportu. Dzieci i dorośli - w sumie kilkaset osób - podczas sobotniego (11.09) Amatorskiego Mityngu Lekkoatletycznego wcielali się w rolę herosów bieżni.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: PRB
SPORT
26.11.2021, 07:44, akt. 08:18

Sportowy weekend - 26-28 listopada

źródło: PRB
SPORT
12.11.2021, 07:40, akt. 08:22

Sportowy weekend - 13-14 listopadaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok