Radio Białystok | Sport | Pięć setów i historyczne zwycięstwo siatkarek KS BAS-u w pierwszej lidze [zdjęcia, wideo]

2.10.2021, 08:20, akt. 3.10.2021, 13:13

Po kilkunastu latach przerwy w Białymstoku znów można zobaczyć mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet. Dziś zawodniczki KS BAS Białystok zmierzyły się z AZS AWF Warszawa w ramach drugiej serii spotkań.

KS BAS Białystok - AZS AWF Warszawa, 2.10.2021, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Historyczne zwycięstwo KS BAS-u Białystok w 1 lidze siatkówki kobiet - relacja Marka Gąsiorowskiego | Pobierz plik.

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu 3:2 wygrały gospodynie i tym samym dopisały do ligowej tabeli 2 punkty. To historyczne, bo pierwsze punkty w historii klubu w pierwszej lidze.

Choć pierwsza partia na to nie wskazywała. Dawały znać o sobie nerwy i dość gładko tego seta wygrały warszawianki 25:20. W drugiej odsłonie to gospodynie zdominowały sytuację na boisku, nie pozwalając na zbyt wiele Akademiczkom - 25:18. Ale sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo w trzecim secie znów BAS stanął, a punktowała Warszawa 25:19. W czwartej partii znów się wszystko odwróciło i triumfował BAS, rozbijając rywalki 25:15. Zwycięzcę wyłonił tie-brak, a tutaj dominowały już białostoczanki 15:10 i 3:2 w całym meczu.

MVP wybrano Barbarę Sokolińską, która już po spotkaniu powiedziała, że na statuetkę zasłużył cały zespół. Kolejny mecz KS BAS zagra za tydzień ze Szczyrkiem.

| red: bs, mak, maj, zmj

Debiut w pierwszej lidze siatkarki białostockiego BAS-u mają już za sobą, natomiast w środę (29.09) miała miejsce oficjalna prezentacja zespołu.

Zawodniczki KS BAS-u Białystok zadebiutowały w 1. lidze siatkarek i przegrały 1:3 w Jarosławiu

25.09.2021, 13:36

Siatkarki białostockiego BAS-u zadebiutowały w sobotę (25.09) w pierwszej lidze. Beniaminek, w Jarosławiu zmierzył się z tamtejszą San Pajdą.