Radio Białystok | Wiadomości | Zawodniczki KS BAS-u Białystok zadebiutowały w 1. lidze siatkarek i przegrały 1:3 w Jarosławiu

25.09.2021, 13:36, akt. 29.09.2021, 14:00

Siatkarki białostockiego BAS-u zadebiutowały w sobotę (25.09) w pierwszej lidze. Beniaminek, w Jarosławiu zmierzył się z tamtejszą San Pajdą.

Białostoczanki uległy 1:3. W pierwszym secie dały znać o sobie nerwy beniaminka, co skutkowało gładką wygraną gospodyń 25:12.

Zawodniczki z Podlasia jednak szybko się pozbierały i partia numer dwa miała już zupełnie inny przebieg. Role się odwróciły i to zespół San Pajdy schodził na przerwę pokonany 25:18, po skończonym ataku Natalii Gronostajskiej.

Najbardziej emocjonujący był set trzeci. Świetnie rozpoczął go zespół gości od prowadzenia 4:0, ale rywalki odrabiały straty. Rozstrzygała końcówka, w której od stanu po 23, dwie kolejne piłki skończyły zawodniczki z Jarosławia.

Czwarta i jak się okazało ostatnia odsłona spotkania była już pod kontrolą gospodyń, które od stanu 10:10 wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Nie oddały jej już do końca meczu i wygrały tę partię do 17, a całe spotkanie 3:1.

Białostoczanki wracają z Jarosławia bez punktów, ale pokazały, że stać je na wyrównaną grę z bardziej doświadczonymi zespołami. Kolejna okazja do zdobycia pierwszych punktów, już za tydzień przed własną publicznością. W sobotę (2.10) o 18:00 w hali Zespołu Szkół Rolniczych KS BAS zmierzy się z AZS-em AWF Warszawa.

| red: maj, sk

Przygotowania do debiutanckiego sezonu w pierwszej lidze rozpoczęły siatkarki KS BAS-u Białystok.

BAS Białystok wygrywa mecz z Sokołem Mogilno 3:0 i awansuje do 1. ligi [zdjęcia]

1.05.2021, 07:09

Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok zapewniły sobie awans do 1. ligi. W sobotę (1.05) pokonały Sokoła Mogilno 3:0, a MVP meczu została Barbara Sokolińska, na co dzień dziennikarka Polskiego Radia Białystok!

Siatkarki BAS-u Białystok wygrały mecz otwarcia w turnieju finałowym o pierwszą ligę [zdjęcia]

30.04.2021, 07:08

Jest to weekend pełen sportowych emocji w Białymstoku.