Radio Białystok | Sport | Siatkówka: Nowy Dwór lepszy od KS BAS-u Białystok w 1. lidze i w Pucharze Polski [zdjęcia, wideo]

14.11.2021, 20:06, akt. 20:11

Trwa zła seria siatkarek BAS-u Białystok w pierwszej lidze. Porażka z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki była siódmą z rzędu. Jednak podopieczne trenera Grzegorka znacznie lepiej zagrały w meczu Pucharu Polski ulegając nowodworzankom 2:3.

BAS Białystok - LOS Nowy Dwór Mazowiecki, 13.11.2021, fot. Joanna Szubzda

Białostoczanki przegrały w sobotę (13.11) 0:3 w lidze. W pierwszej partii zespół gości rozbił je do 13. Najwięcej emocji było w secie drugim, gdzie wynik rozstrzygał się w grze na przewagi, ale ostatecznie 26:24 zwyciężyły przyjezdne. Trzecia i ostatnia partia nie miała większej historii, podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego pewnie pokonały BAS do 12 i w całym meczu 3:0.

Trener gospodarzy w trakcie meczu rotował składem. Dał szansę zagrać wszystkim swoim zawodniczkom, ale na drużynę z czołówki nie zadziałało żadne z ustawień.

Zawodziło przyjęcie, za czym w parze szła nieskuteczność w ataku. Podopieczne trenera Kujawskiego brylowały w zagrywce i miały wysoką skuteczność w ataku. Świetne zawody rozegrała atakująca Agnieszka Wołoszyn, natomiast statuetka MVP trafiła w ręce rozgrywającej Izabeli Jaworskiej.

W tabeli BAS zajmuje przedostatnie miejsce. W dziewięciu meczach zgromadził trzy punkty. LOS Nowy Dwór wysforował się przynajmniej na moment na wicelidera tabeli - 9 meczów i 20 punktów.

PP: BAS - Nowy Dwór 2:3

Okazja do rewanżu nadarzyła się już w niedzielę, o 17:00 w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku obie drużyny spotkały się ponownie, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Tym razem siatkarki BAS-u w pierwszych trzech partiach grały momentami jak natchnione, wyszły na prowadzenie 2:0 w meczu, wygrywając do 21 i do 20. W trzeciej odsłonie do 22 zwyciężyły zawodniczki LOS-u. Czwarty set - to powrót do gry z wczoraj i kłopoty w przyjęciu. Podopieczne trenera Kujawskiego rozbiły białostoczanki do 16. O tym - kto awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski decydował tie-break. Od stanu po 10, dalej punktowały już tylko przyjezdne - 15:10 i 3:2 wygrał zespół gości.

Do Nowego Dworu jadą trzy ligowe punkty i promocja do kolejnej rundy Pucharu Polski. Natomiast postawa BAS-u w niedzielnym meczu daje nadzieję na lepszą przyszłość w lidze.

| red: maj, zmj

W najbliższy weekend ze względu na przerwę reprezentacyjną nie gra piłkarska ekstraklasa i Jagiellonia Białystok. Na sportowych arenach w Podlaskiem dominować będzie za to siatkówka.

Siatkarki KS BAS-u walczyły dzielnie, ale trzy punkty "jadą" do Wieliczki [zdjęcia, wideo]

30.10.2021, 16:51

Beniaminek z Białegostoku szukał kolejnych ligowych punktów w pierwszej lidze w starciu z Solną Wieliczka.

Bez niespodzianki w Białymstoku - tarnowianki pokonują KS BAS 3:0 [zdjęcia, wideo]

16.10.2021, 10:21

W sobotę (16.10) KS BAS Białystok zmierzył się w czwartej kolejce pierwszej ligi siatkarek z Tarnowem.

Pięć setów i historyczne zwycięstwo siatkarek KS BAS-u w pierwszej lidze [zdjęcia, wideo]

2.10.2021, 08:20

Po kilkunastu latach przerwy w Białymstoku znów można zobaczyć mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet. Dziś zawodniczki KS BAS Białystok zmierzyły się z AZS AWF Warszawa w ramach drugiej serii spotkań.