Radio Białystok | Sport | Jesus Imaz kontuzjowany - Jagiellonia Białystok ma duży problem

Jesus Imaz kontuzjowany - Jagiellonia Białystok ma duży problem

autor: Jerzy Kułakowski

17.11.2021, 16:52, akt. 19.11.2021, 17:15

Jagiellonia Białystok na długo straciła Jeusa Imaza. Na środowym (17.11) treningu Hiszpan doznał kontuzji - przerwa w grze będzie wynosić od 12 do 14 tygodni.

Jesus Imaz zerwał więzadła rzepkowo-udowe przyśrodkowe, a sam uraz wymagać będzie leczenia operacyjnego - poinformowała wieczorem Jagiellonia Białystok.

- Wszystko wydarzyło się podczas ostatniej gierki. Doszło do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, w wyniku którego Jesus doznał kontuzji. Jest to dla nas poważna strata, ponieważ wszyscy wiemy jak dużo ten zawodnik dał nam w tej rundzie - powiedział trener Ireneusz Mamrot, cytowany przez oficjalną klubową stronę jagiellonia.pl.

Jesum Imaz jest najskuteczniejszym strzelcem żółto-czerwonych. W tym sezonie w ekstraklasie zdobył 7 bramek.

| red: wsz

Prezes PZPN Cezary Kulesza w wywiadzie mówi m.in. o współpracy z Paulo Sousą, spotkaniu z prezydentem UEFA, nowej siedzibie związku i wpływie kolejnej fali pandemii na polski futbol. - Przyszłość selekcjonera? Każdy trener broni się wynikami, a on je ma - dodał Kulesza.

Tomas Prikryl: Chcieliśmy w drugiej połówce wypaść jak najlepiej - pierwsza bramka nam pomogła

5.11.2021, 22:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni zapewnili sobie remis w ostatniej akcji meczu, a gola strzelił Jesus Imaz.

Ireneusz Mamrot: Szacunek dla mojego zespołu, że walczył do końca

5.11.2021, 22:31

Emocjonujący mecz i remis Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

6.11.2021, 00:27

Bartosz Bida: Najważniejsze, że nie przegraliśmy tego meczu

30.10.2021, 23:35

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 3:3 (0:2) ligowe spotkanie z Piastem Gliwice. Sędzia Tomasz Musiał nie uznał dwóch goli Jagiellonii, mimo to, żółto-czerwoni zremisowali z Piastem. Jagiellonia Białystok kilkanaście ostatnich minut grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

Ireneusz Mamrot: Stworzyliśmy dużo więcej sytuacji niż Piast i powinniśmy wygrać

30.10.2021, 23:08

Szalony mecz w Białymstoku - karne, nieuznane gole i remis Jagiellonii z Piastem Gliwice [zdjęcia]

30.10.2021, 22:07