Radio Białystok | Wiadomości | Ireneusz Mamrot: Szacunek dla mojego zespołu, że walczył do końca

Ireneusz Mamrot: Szacunek dla mojego zespołu, że walczył do końca

5.11.2021, 22:31, akt. 6.11.2021, 01:36

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni zapewnili sobie remis w ostatniej akcji meczu, a gola strzelił Jesus Imaz.

Ireneusz Mamrot: W drugiej połowie zdominowaliśmy Śląsk

Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, ale później wkradł się brak koncentracji, przewagę przejął Śląsk i zdobył bramkę. Uczulaliśmy naszych piłkarzy na Erika Exposito, a on i tak nam strzelił gola. W drugiej połowie zdominowaliśmy Śląsk. Nie przypominam sobie, aby ktoś tak narzucił swoje warunki tutaj we Wrocławiu. To dziwne zabrzmi, bo strzeliliśmy gola na remis w ostatniej akcji meczu, ale czujemy niedosyt. Szacunek dla mojego zespołu, że walczył do końca. To kolejny  mecz, kiedy w doliczonym czasie doprowadzamy do remisu, chociaż uważam, że powinniśmy w tych dwóch spotkaniach mieć sześć punktów, a nie dwa.  Ale cieszy mnie nasza gra, bo widać, że zmiana ustawienia przyniosła  oczekiwany efekt

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Jacek Magiera: Pierwsza połowa dobra, druga słaba w wykonaniu Śląska i wynik 2:2

Pierwsza połowa dobra, druga słaba w wykonaniu Śląska i wynik 2:2. Ja bym chciał rozmawiać o piłce nożnej, taktyce, kto jak zrealizował zadania, a nie o sędziowaniu. Nie rozumiem braku interwencji sędziego po ataku Israela Puerto na Mateuszu Praszeliku. To nie był atak na piłkę. To był atak zagrażający zdrowiu. Jak z boiska wydawało mi się, że to był  atak na czerwoną kartkę, to po obejrzeniu w telewizji tej sytuacji  tylko się w tym upewniłem.

Druga sytuacja miała miejsce w 91. minucie. Był faul na Exposito  pod polem karnym rywali, strata piłki, i strata gola. Informacja od  sędziego - nie możemy wrócić do sytuacji, bo to inna akcja. Co mam  więcej powiedzieć? Zostaliśmy dzisiaj dwa razy skrzywdzeni. To jest  niedopuszczalne, że dochodzi do takich sytuacji. Dajcie nam pracować, bo  takie sytuacje zabijają chęci. Potem nerwy, dyskusje. Widzę za to, że  jest atak na trenerów, że mamy się zająć prowadzeniem zespołów. Ale w takich sytuacjach mamy VAR, można obejrzeć powtórkę kilka razy. Nie  rozumiem tego wszystkiego. Za to wiemy już, że Praszelik będzie pauzować  dwa, trzy tygodnie.

Ale mam też dużo pretensji do swojego zespołu za to, jak zagraliśmy w ostatnich minutach. Błędy sędziego jedno, ale ja patrzę na swój  zespół. W drugiej połowie mieliśmy grać zupełnie inaczej, a my  próbowaliśmy rozgrywać piłkę na własnej połowie i sami napędzaliśmy Jagiellonię

- powiedział po meczu trener Śląska Wrocław Jacek Magiera.

Tysiąc porcji sękacza dostaną kibice Śląska Wrocław od pracowników Jagiellonii Białystok. To kolejna akcja promująca lokalne produkty z woj. podlaskiego.

Emocjonujący mecz i remis Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

6.11.2021, 00:27

Sportowy weekend - 5-7 listopada

5.11.2021, 07:24

Jakie wydarzenia sportowe czekają kibiców w nadchodzący weekend w województwie podlaskim? Gdzie i o której godzinie fani będą mogli dopingować swoich ulubionych zawodników? Od dziś co piątek w Polskim Radiu Białystok będziemy przygotowywać dla naszych Słuchaczy rozkład sportowych imprez w naszym regionie!