Radio Białystok | Wiadomości | Emocjonujący mecz i remis Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

6.11.2021, 00:27, akt. 7.11.2021, 10:10

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni zapewnili sobie remis w ostatniej akcji meczu, a gola strzelił Jesus Imaz.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 5.11.2021, fot. Joanna Szubzda

Na początku meczu nie było zbyt dużo sytuacji bramkowych, a gra toczyła się głównie na środku boiska. Jagiellonia Białystok miała właściwie tylko jedną poważniejszą akcję. W 22. min. na bramkę - ale niezbyt mocno - uderzał Żyro po dośrodkowaniu Pospisila.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

W pierwszej części gry warty odnotowania był również ostry atak Israela Puerto na Mateusza Praszelika. Młodzieżowiec Śląska wysoko poleciał w powietrze i po upadku zaczął wzywać pomocy medycznej. Arbiter ukarał Hiszpana tylko żółtą kartką, a pomocnik gospodarzy na plac gry już nie wrócił.

Kilka chwil później żółtą kartką upomniany został Bartosz Kwiecień, czyli kolejny środkowy obrońca gości. Od tego momentu zarysowała się przewaga gospodarzy.

Doskonałą okazję do zdobycia bramki Śląsk Wrocław miał w 30. min. Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zza pola karnego zdecydował się Exposito, uderzył bardzo mocno w narożnik bramki Dziekońskiego, ale fenomenalnie zachował się młody golkiper Jagi i uratował zespół od utraty bramki.

Już w doliczonym czasie pierwszej części meczu Exposito wykończył dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego i z kilku metrów pokonał bezradnego Dziekońskiego.

Do szatni zespoły zeszły przy wyniku 1:0 dla Śląska Wrocław.

Jagiellonia bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę. W 49. min. Taras Romanczuk uderzył głową, ale dobrze zachował się bramkarz gospodarzy Szromnik i uratował swój zespół od straty bramki.

Jagiellonia strzeliła gola kilka minut później. Tomas Prikryl uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego, a futbolówka wleciała tuż obok słupka drużyny z Wrocławia i żółto-czerwoni mogli cieszyć się z remisu.

Chwilę później mogło być już 1:2, ale Jesus Imaz nie zdołał pokonać w dobrej sytuacji bramkarza Śląska.

W tym okresie wrocławianie sprawiali wrażenie, jakby zostali w szatni. Szybko tracili piłkę, grali na stojąco i właściwie tylko przyglądali się, co robią rywale. Gdyby nie Szromnik już po kwadransie goście powinni prowadzić.

Kilka minut później Jaga miała dwie kolejne bardzo dobre sytuacje. Najpierw piłkę głową uderzał Bartosz Kwiecień, ale niecelnie, a później piłka odbiła się od słupka po uderzeniu Nasticia.

Śląsk przetrwał napór, nieco oddalił grę od własnego pola karnego, ale nadal przewagę mieli przyjezdni. Jagiellonia grała bardzo wysokim pressingiem, z którym gospodarze zupełnie sobie nie radzili. Przyjezdni szybko przejmowali piłkę i ich akcjom brakowało jedynie skutecznego wykończenia.

Mimo, że w drugiej połowie to Jagiellonia przeważała, to z gola cieszyli się gospodarze. W 82. min. strzałem głową z piątego metra Dziekońskiego pokonał Adrian Łyszczarz.

Wrocławianie mądrze odsunęli grę od własnego pola karnego i wydawało się, że utrzymają wygraną. Popełnili właściwie tylko jeden błąd, stracili piłkę i po kontrataku Imaz strzałem głową doprowadził do remisu.

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Ireneusz Mamrot:

Jacek Magiera:

Tomas Prikryl:

Jesus Imaz:

Taras Romanczuk:

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Erik Exposito (45+3), 1:1 Tomas Prikryl (54), 2:1 Adrian Łyszczarz (82-głową), 2:2 Jesus Imaz (90+2-głową).

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Wojciech Golla; Jagiellonia Białystok: Israel Puerto, Bartosz Kwiecień, Bartosz Bida.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 7 723.

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Diogo Verdasca – Patryk Janasik, Rafał Makowski (67. Petr Schwarz), Krzysztof Mączyński, Victor Garcia - Mateusz Praszelik (32. Marcel Zylla), Robert Pich (67. Adrian Łyszczarz) - Erik Exposito.

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński – Bartosz Kwiecień, Israel Puerto, Bogdan Tiru (45. Michał Pazdan) - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Bojan Nastic - Jesus Imaz, Michał Żyro (76. Andrzej Trubeha), Bartosz Bida (76. Kacper Tabiś).

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 3:3 (0:2) ligowe spotkanie z Piastem Gliwice. Sędzia Tomasz Musiał nie uznał dwóch goli Jagiellonii, mimo to, żółto-czerwoni zremisowali z Piastem. Jagiellonia Białystok kilkanaście ostatnich minut grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

Ireneusz Mamrot: Stworzyliśmy dużo więcej sytuacji niż Piast i powinniśmy wygrać

30.10.2021, 23:08

Szalony mecz w Białymstoku - karne, nieuznane gole i remis Jagiellonii z Piastem Gliwice [zdjęcia]

30.10.2021, 22:07

W Białymstoku rozpoczęła się budowa pomnika ufundowanego przez kibiców Jagiellonii

28.10.2021, 10:39

Na ten moment czekali głównie kibice Jagiellonii, którzy sfinansowali inwestycję. Rozpoczęła się budowa pomnika żołnierzy 42. Pułku Piechoty na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. W 1920 roku wojskowi założyli drużynę sportową, która dała początek Jagiellonii.

Jagiellonia i miasto Białystok stworzyły gadżety dla kibiców żółto-czerwonych

27.10.2021, 16:26

Dla kibiców przygotowano grę rodzinną "Jaga Białystok" i żółto-czerwony szalik z hasłem "Miasto Białystok z Jagiellonią".

Jagiellonia Białystok zagra z Wisłą Kraków 20 listopada

27.10.2021, 07:54

Znamy terminarz 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra przed własną publicznością z Wisłą Kraków w sobotę (20.11) o 15:00. Spotkanie będziemy relacjonować na naszej antenie.

Fedor Cernych: Po strzelonej bramce czuję, że forma rośnie - to jednak nic nam nie daje

23.10.2021, 22:27

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali sobotni (23.10) mecz w ekstraklasie z Pogonią Szczecin aż 1:4. Do przerwy Portowcy strzelili dwa gole, a kolejne dwa dołożyli po zmianie stron. Jaga opowiedziała jednym trafieniem Cernycha. Żółto-czerwoni kończyli mecz w dziesiątkę, a Jesus Imaz nie wykorzystał karnego.

Jagiellonia Białystok zmierzy się ze Śląskiem Wrocław w pierwszy weekend listopada

17.10.2021, 18:33

Poznaliśmy terminarz 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w piątek (5.11) o 20:30 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Mecz będziemy relacjonować na naszej antenie.

Michał Pazdan w "11" kolejki piłkarskiej ekstraklasy

28.09.2021, 13:34

Obrońca Jagiellonii Białystok Michał Pazdan trafił do "11" dziewiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Zawodnik miał duży wkład w to, że żółto-czerwoni zachowali czyste konto w meczu z liderem ekstraklasy - Lechem Poznań.

Kibice wrócili na stadion - Jagiellonia Białystok wygrywa z Lechią Gdańsk [zdjęcia]

16.05.2021, 00:02

Piłkarze Jagiellonii Białystok po ciekawym meczu pokonali Lechię Gdańsk 2:1 (1:0). Bramki dla żółto-czerwonych strzelili Jakov Puljić i Tomas Prikryl, a honorowe trafienie dla gości zaliczył Karol Fila. Jagiellonia Białystok zakończyła sezon na 9. miejscu w tabeli.