Radio Białystok | Sport | Siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały w Mońkach z Karpatami Krosno 0:3 [zdjęcia, wideo]

27.11.2021, 20:25, akt. 28.11.2021, 01:23

Trwa seria porażek KS BAS-u Białystok w pierwszej lidze siatkarek. Beniaminek przegrał dziewiąty ligowy mecz z rzędu. Uległ w Mońkach Karpatom Krosno 0:3.

BAS Białystok - Karpaty Krosno, 27.11.2021, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały w Mońkach z Karpatami Krosno 0:3 - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Białostoczanki gościnnie zagrały w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, gdyż w hali Zespołu Szkół Rolniczych trwają zawody strzeleckie. Nowe miejsce dawało nowe nadzieje na przełamanie złej passy.

Zawodniczki BAS-u zaczęły z impetem, a pierwszy punkt w meczu zdobyła blokiem niewidziana dawno w pierwszej szóstce środkowa Emilia Pisarczyk. Podopieczne trenera Grzegorka dały się jednak złapać na niewygodnym ustawieniu, a następnie Krosno "odjechało" na kilka punktów i "dowiozło" wynik do końca seta, wygrywając do 19.

W partii drugiej w polu zagrywki szalała Amelia Bogdanowicz, a Karpaty zdobyły sześć premierowych punktów w tym secie. Po takim początku białostoczanki długo się zbierały. Natomiast zespół gości wyszedł na dziesięciopunktowe prowadzenie, a tę odsłonę spotkania zamknął bez większych problemów 25:14.

Najciekawszy i najbardziej emocjonujący był set trzeci. BAS pozbierał się po dwóch nie najlepszych partiach i walczył jak równy z równym. W końcówce oglądaliśmy dużo błędów własnych po obu stronach siatki. Przy stanie 23:24 białostoczanki miały szansę doprowadzić do gry na przewagi, ale nieznacznie pomyliła się Natalia Gronostajska, po której ataku piłka wylądowała za linią boczną boiska. Ostatecznie 25:23 i 3:0 w całym spotkaniu zwyciężył zespół gości.

MVP spotkania kwalifikator wybrał rozgrywającą Karpat Krosno Amelię Bogdanowicz.

Karpaty dopisują do tabeli 3 punkty, mają ich 11, natomiast KS BAS z jedną wygraną i trzema punktami spada na ostatnie - 14. miejsce w tabeli. Za tydzień białostoczanki zagrają na wyjeździe z Libero VIP Aleksandrów Łódzki - drużyną, która po wygranej z Wieżycą Stężyca odbiła się z dna tabeli.

| red: maj, wsz, zmj

Trwa zła seria siatkarek BAS-u Białystok w pierwszej lidze. Porażka z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki była siódmą z rzędu. Jednak podopieczne trenera Grzegorka znacznie lepiej zagrały w meczu Pucharu Polski ulegając nowodworzankom 2:3.

Siatkarki KS BAS-u walczyły dzielnie, ale trzy punkty "jadą" do Wieliczki [zdjęcia, wideo]

30.10.2021, 16:51

Beniaminek z Białegostoku szukał kolejnych ligowych punktów w pierwszej lidze w starciu z Solną Wieliczka.

Bez niespodzianki w Białymstoku - tarnowianki pokonują KS BAS 3:0 [zdjęcia, wideo]

16.10.2021, 10:21

W sobotę (16.10) KS BAS Białystok zmierzył się w czwartej kolejce pierwszej ligi siatkarek z Tarnowem.