Radio Białystok | Sport | Remis Jagiellonii z Vejle BK na zakończenie obozu w Turcji

Remis Jagiellonii z Vejle BK na zakończenie obozu w Turcji

27.01.2022, 20:04, akt. 20:13

Na zakończenie zimowego zgrupowania Jagiellonia zremisowała w czwartek (27.01) w tureckim Belek 1:1 z duńskim Vejle BK. Bramkę z rzutu karnego zdobył Andrzej Trubeha. Bilans białostoczan w meczach kontrolnych w Turcji to trzy remisy i zwycięstwo.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


Podobnie jak w poprzednich sparingach, sztab szkoleniowy białostoczan znowu mocno rotował składem, z tym że w pierwszej połowie zagrała "jedenastka" zbliżona do ustawienia personalnego, w którym Jagiellonia powinna rozpocząć mecz na wyjeździe z Termaliką Nieciecza, zaplanowany na 4 lutego, po wznowieniu rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy.Największą niewiadomą jest wciąż środek obrony, bo poza doświadczonym b. reprezentantem kraju Michałem Pazdanem nie ma "pewniaków". Poważnego urazu barku doznał na zgrupowaniu Hiszpan Israel Puerto, uraz leczy Rumun Bogdan Tiru, a - wyłączony z gry od wielu miesięcy - Chorwat Ivan Runje w ogóle nie był w Turcji. Niewykluczone, że drugą część sezonu zacznie na tej pozycji któryś z młodzieżowców.


- Wierzę, że po tych osiemnastu dniach zgrupowania zespół będzie przygotowany do pierwszego meczu ligowego. Robimy wszystko, aby każdy z piłkarzy, którzy byli z nami na obozie, był gotowy do występu w Niecieczy. Młodzi zawodnicy pokazali dobre momenty i na pewno jest kilku wygranych tego zgrupowania, młodzież bardzo fajnie dobija się do pierwszego składu - mówił po spotkaniu z Vejle trener Jagiellonii Piotr Nowak.


Szkoleniowiec podkreślał, że zespół zintegrował się w czasie obozu przygotowawczego. "Każdy z piłkarzy musi być gotowy na to, co może zdarzyć się w sezonie" - mówił Nowak.W piątek Jagiellonia wraca z Turcji do Polski. Rozegrała w Belek cztery mecze kontrolne. Zremisowała z azerskim Sumqayit FK, z serbskim FK Mladost Lucani i duńskim Vejle BK. Wygrała z drugoligowcem z Węgier BFC Siofok.

Pierwszą część sezonu ekstraklasy Jagiellonia zakończyła na 11. miejscu, z dorobkiem 24 punktów.

Po zakończeniu tej fazy rozgrywek, niezadowoleni z wyników i poziomu gry zespołu udziałowcy spółki zdecydowali o poważnych zmianach kadrowych w jej strukturze. Trenera Ireneusza Mamrota zastąpił Piotr Nowak, od 1 lutego prezesem SSA będzie Wojciech Pertkiewicz. Klub szuka też kandydata na stanowisko dyrektora sportowego, którego wcześniej w spółce nie było.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pierwszy mecz u siebie Jagiellonia Białystok zagra 19 lutego

23.01.2022, 11:25

Poznaliśmy terminarz 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok w pierwszym meczu w tym roku przed własną publicznością zagra w sobotę, 19 lutego o 15:00 z Cracovią.


Jagiellonia zremisowała w meczu kontrolnym z serbską Mladostią Luczani

22.01.2022, 17:01

W rozegranym w sobotę (22.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) z serbskim FK Mladost Lucani. To trzeci z czterech sparingów, które mają rozegrać w trakcie zgrupowania. Wcześniej zremisowali z azerskim Sumqayit FK i pokonali węgierski BFC Siofok.


Bartosz Kwiecień nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok

20.01.2022, 13:20

27-letni obrońca Bartosz Kwiecień rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Jagiellonią Białystok. Zawodnik zagrał w tym sezonie w siedmiu meczach żółto-czerwonych.


Jagiellonia Białystok wygrała sparing z węgierskim BFC Siofok

18.01.2022, 12:34

W rozegranym we wtorek (18.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym piłkarze Jagiellonii wygrali 3:0 z węgierskim BFC Siofok. To drugi z czterech sparingów, które białostoczanie mają rozegrać w trakcie zimowego zgrupowania; w minioną sobotę (15.01) bezbramkowo zremisowali z azerskim Sumqayit FK.


Remis Jagiellonii w pierwszym meczu kontrolnym w Turcji

15.01.2022, 13:37

W rozegranym w sobotę (15.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym piłkarze Jagiellonii bezbramkowo zremisowali z azerskim Sumqayit FK. To pierwszy z czterech sparingów, które białostoczanie mają rozegrać w trakcie zimowego zgrupowania.


Zmiana na stanowisku trenera rezerw Jagiellonii Białystok

15.01.2022, 08:36

Adrian Siemieniec będzie nowym trenerem 3-ligowych rezerw Jagiellonii Białystok. Wcześniej z prowadzenia drużyny zrezygnował Wojciech Kobeszko.


Artur Płatek nie obejmie stanowiska dyrektora sportowego w Jagiellonii Białystok

14.01.2022, 19:35

Władze Jagiellonii Białystok poinformowały, że Artur Płatek nie obejmie stanowiska dyrektora sportowego w klubie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
DAJ SIĘ ZACZAROWAĆ W NIE TEATRZE


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok