Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok wygrała sparing z węgierskim BFC Siofok

Jagiellonia Białystok wygrała sparing z węgierskim BFC Siofok

18.01.2022, 12:34, akt. 12:47

W rozegranym we wtorek (18.01) w tureckim Belek meczu kontrolnym piłkarze Jagiellonii wygrali 3:0 z węgierskim BFC Siofok. To drugi z czterech sparingów, które białostoczanie mają rozegrać w trakcie zimowego zgrupowania; w minioną sobotę (15.01) bezbramkowo zremisowali z azerskim Sumqayit FK.

źródło: jagiellonia.pl
źródło: jagiellonia.pl

Bramki w meczu z BFC Siofok zdobyli Andrzej Trubeha, Taras Romanczuk i Maciej Twarowski.

Pierwotnie przeciwnikiem Jagiellonii we wtorkowym meczu kontrolnym miał być dużo silniejszy przeciwnik - bułgarski Łudogorec Razgrad, ale kilka dni temu spotkanie zostało odwołane. Siofok BFC występuje na zapleczu węgierskiej ekstraklasy; po rundzie jesiennej zajmuje tam ósme miejsce.

Podobnie jak w sparingu z azerskim przeciwnikiem, w dwóch połowach zaprezentowały się niemal zupełnie inne "jedenastki" Jagiellonii. Zwłaszcza w drugiej części spotkania zagrała duża grupa młodzieżowców, którzy w czasie zgrupowania w Turcji mają szansę przekonać do siebie sztab szkoleniowy pierwszego zespołu. Kilkanaście minut zagrał już Bartosz Bida, który dopiero teraz dojechał na zgrupowanie, bo w Polsce leczył uraz z ostatniego spotkania ekstraklasy.

Belek w Turcji już od kilku lat jest miejscem zimowych zgrupowań Jagiellonii. Drużyna przebywa tam od ubiegłego poniedziałku, w kadrze na to blisko trzytygodniowe zgrupowanie jest prawie 30 zawodników. Nie biorą w nim udziału leczący wciąż urazy Ivan Runje czy Jesus Imaz; wśród zawodników, którzy w kadrze się nie znaleźli są Błażej Augustyn i Bartosz Kwiecień.

Kolejnymi przeciwnikami białostoczan w meczach kontrolnych mają być Mladost Lucani (Serbia) oraz Vejle BK (Dania).

Z Turcji Jagiellonia wraca 28 stycznia. Pierwszy mecz drugiej części sezonu rozegra 4 lutego na wyjeździe z Termalicą Nieciecza.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok