Radio Białystok | Sport | Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 m przez płotki, Maria Andrejczyk ze złotem

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

11.06.2022, 18:15, akt. 12.06.2022, 17:39

W sobotę (11.06) Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Złoty medal w rzucie oszczepem zdobyła też Maria Andrejczyk która uzyskała wynik 57,53 m.

98. PZLA Mistrzostwa Polski - Suwałki 2022, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Sukcesy podlaskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski w Suwałkach - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Zawodnicy reprezentujący podlaskie kluby zdobyli kilka medali podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Suwałkach, Damian Czykier sięgnął po złoto, pokonując dystans w 13,25 sekundy. To wynik o 0,01 sekundy lepszy od dotychczasowego rekordu, który od 2013 roku należał do Artura Nogi.

- Nie mogę w to uwierzyć, ta chwila w końcu nadeszła. To było moje marzenie. Ja jestem takim zawodnikiem, że nigdy się nie poddaję. W wieku prawie trzydziestu lat osiągam największe sukcesy życiowe. Wydaje mi się, że otworzyłem nową kartę swojej kariery - mówi Damian Czykier.

Złoto zdobyła też Maria Andrejczyk z klubu Hańcza Suwałki uzyskując wynik 57,53 m w rzucie oszczepem.

- Bardzo chciałam wystartować przed swoimi kibicami, na swojej ziemi. To był start treningowy, daleki od oczekiwań, ale bardzo ważny emocjonalnie. Czuję bardzo dużą moc po zmianie treningu, ale nie jestem jeszcze w stanie tego wszystkiego technicznie poskładać - mówiła Maria Andrejczyk.

W sobotę brązowe medale wywalczyli także w skoku wzwyż Sebastian Moszczyński z Podlasia Białystok (2,12 m) oraz Piotr Lebioda - oszczepnik Hańczy Suwałki (78,01 m). W poprzednich dniach mistrzowskie tytuły zdobyli Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą i Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Oboje reprezentują Podlasie Białystok.

Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Wojciech Nowicki mistrzem Polski w rzucie młotem