Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Zwycięstwo Piotra Liska i Natalii Kaczmarek

Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Zwycięstwo Piotra Liska i Natalii Kaczmarek

autor: Karol Prymaka

11.06.2022, 09:28, akt. 09:49

Piotr Lisek został mistrzem Polski w skoku o tyczce, a Natalia Kaczmarek była najszybsza w biegu kobiet na 400 merów.

Niestety z powodu kontuzji nie wystąpiła Anita Włodarczyk. Trzykrotna mistrzyni olimpijska uskarża się na ból mięśnia.

Na szczęście takich perypetii nie miał Piotr Lisek, który po dogrywce z wynikiem 5 metrów i 65 centymetrów został mistrzem Polski w skoku o tyczce. Srebro zdobył Robert Sobera, a brąz Karol Pawlik.

-Mistrzostwa Polski charakteryzują się tym, że jest nas trochę więcej na troszkę niższym poziomie i niestety trzeba dać młodszym fory. Wciąż mam rezerwy, trzeba to wykorzystać i uruchomić wysokie skakanie - mówił Paweł Lisek.

Ozdobą zawodów był bieg na 400 merów kobiet. Najszybsza okazała się Natalia Kaczmarek, która przybiegła na metę z czasem 51.25 s. Druga była Anna Kiełbasińska, a trzecia Justyna Święty-Ersetic.

-Dosyć mocno zaczynam, ale pokazywałam też w swoich biegach, że mam bardzo mocną końcówkę, ponieważ na końcu wygrałam z wielkimi nazwiskami. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieje, że ta szybkość jeszcze troszeczkę pójdzie do przodu i będę w stanie szybciej zaczynać. Czuję się rewelacyjnie i mam nadzieje, że utrzymam formę, by walczyć o jak największe cele w imprezach międzynarodowych - mówiła Natalia Kaczmarek.

Jeszcze w sobotę (11.06) kibiców czekają emocjonujące finały m.in. pchnięcia kulą mężczyzn, gdzie zmierzą się Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. A także rzutu oszczepem kobiet,  podczas którego wystąpi srebrna medalistka olimpijska Maria Andrejczyk

Medale rozdane zostaną również wśród biegaczy.

| red: mark

W sobotę (11.06) Damian Czykier poprawił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Złoty medal w rzucie oszczepem zdobyła też Maria Andrejczyk która uzyskała wynik 57,53 m.

Lekkoatletyczne MP w Suwałkach: Wojciech Nowicki mistrzem Polski w rzucie młotem

10.06.2022, 15:08

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok został mistrzem Polski w rzucie młotem. Drugi był Paweł Fajdek, a na podium znalazł się jeszcze Marcin Wrotyński. W porannej sesji zawodów rozgrywanych na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach, białostoczanin zwycięski rzut oddał w drugiej serii na odległość 80 metrów i 90 centymetrów.