Radio Białystok | Sport | Jagiellonia rozpoczęła przygotowania bez nowego trenera

Jagiellonia rozpoczęła przygotowania bez nowego trenera

13.06.2022, 18:06, akt. 18:17

W poniedziałek 13 czerwca Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Na pierwszych zajęciach na boisku, które poprowadził asystent w sztabie szkoleniowym Rafał Grzyb, brakowało nie tylko dużej grupy piłkarzy, ale też nowego trenera zespołu.

źródło: jagiellonia.pl
źródło: jagiellonia.pl

Na razie piłkarze Jagiellonii, która w minionym sezonie zajęła 12. miejsce, pracują z podziałem na grupy. Część przechodzi badania lekarskie, a część wdraża się w trening na boisku po trzytygodniowej przerwie. 

- Mam nadzieję, że głowy zostały wyczyszczone, myślę że każdy miał czas by odpocząć fizycznie i psychicznie - mówił Grzyb, asystent w kolejnych sztabach szkoleniowych, który w kilku spotkaniach poprowadził już samodzielnie zespół, gdy czasowo nie miał on pierwszego trenera.


Wciąż nie wiadomo oficjalnie, kto poprowadzi zespół w nowym sezonie. W medialnych przekazach pada nazwisko trenera Macieja Stolarczyka, który kończy pracę z młodzieżową reprezentacją Polski, ale klub tego wciąż nie potwierdza. Nowy szkoleniowiec ma zastąpić Piotra Nowaka, z którym po pół roku pracy, w letniej przerwie, władze Jagiellonii postanowiły rozwiązać umowę.

W pierwszych zajęciach w ośrodku treningowym Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku wzięli udział m.in. dwaj nowi piłkarze pozyskani w letniej przerwie, młodzieżowiec Mateusz Skrzypczak i Portugalczyk Nene. 

Zatwierdzony jeszcze w maju, gdy trenerem był Piotr Nowak, plan letnich przygotowań zakłada pierwszy tydzień treningów w Białymstoku. Od 20 czerwca zaplanowany jest blisko dwutygodniowy obóz w Opalenicy. W tym czasie Jagiellonia ma zagrać kilka spotkań kontrolnych, m.in. z mistrzem Polski Lechem Poznań.

Pierwszy mecz nowego sezonu, który rozpocznie się w połowie lipca, Jagiellonia zagra u siebie z Piastem Gliwice.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nieoficjalnie: Maciej Stolarczyk nowym trenerem Jagiellonii Białystok

11.06.2022, 12:57

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok. Jak tłumaczy prezes klubu Wojciech Pertkiewicz - decyzja zapadła po analizie gry i wyników zespołu w rundzie wiosennej. Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem Jagi jest już Maciej Stolarczyk. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, klub podpisał z nim umowę.


Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok

10.06.2022, 11:30

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok. Decyzja zapadła po analizie gry i wyników zespołu w rundzie wiosennej - powiedział prezes klubu Wojciech Pertkiewicz.


Władze Białegostoku nagrodziły sportowców i trenerów

6.06.2022, 16:16

12 sportowców i trenerów otrzymało doroczne nagrody sportowe z budżetu Białegostoku. To docenienie ich pracy we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2021 roku.


Akademia Jagiellonii Białystok rezygnuje ze szkolenia najmłodszych grup piłkarzy

2.06.2022, 15:27

Akademia Jagiellonii Białystok poszerza współpracę z kilkoma mniejszymi klubami z miasta. Ma to związek z rezygnacją ze szkolenia najmłodszych grup młodzieżowych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok