Radio Białystok | Sport | Jagiellonia na obozie w Opalenicy; w kadrze m.in. Imaz, wraca Runje

Jagiellonia na obozie w Opalenicy; w kadrze m.in. Imaz, wraca Runje

20.06.2022, 21:29, akt. 21:35

Jagiellonia Białystok rozpoczęła w poniedziałek (20.06) dwutygodniowy obóz przygotowawczy w Opalenicy przed nowym sezonem ekstraklasy. W kadrze są m.in. Jesus Imaz, który ma przedłużyć umowę i wracający po kontuzji Chorwat Ivan Runje.

Jesus Imaz, fot. Joanna Szubzda
Jesus Imaz, fot. Joanna Szubzda

Sztab szkoleniowy Jagiellonii Białystok zabrał na zgrupowanie dziesięciu młodzieżowców.

W sumie w kadrze jest 29 zawodników. Z zespołem będą przygotowywać się do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy m.in. zawodnicy pozyskani dotąd w przerwie letniej - młodzieżowiec z Lecha Poznań, obrońca Mateusz Skrzypczak oraz pomocnicy - Portugalczyk Nene i kolejny młodzieżowiec Wojciech Łaski, który przeszedł do Jagiellonii z pierwszoligowego spadkowicza GKS Jastrzębie.

W kadrze jest też np. Hiszpan Juan Camara, ostatnio stale wypożyczany (grał w lidze rumuńskiej i azerskiej) i doświadczony chorwacki stoper Ivan Runje, który nie zagrał ani razu od kwietnia ubiegłego roku, bo długo leczył kontuzję.

Nowy szkoleniowiec Jagiellonii Maciej Stolarczyk, który przejął zespół po Piotrze Nowaku, zabrał na zgrupowanie dziesięciu młodzieżowców, w tym aż trzech bramkarzy, którzy będą próbowali rywalizować o miejsce w bramce białostoczan z Serbem Zlatanem Alomerovicem. Z pięciu nominalnych napastników również trzech to młodzieżowcy choć Bartosz Bida ma już doświadczenie w grze i na swoim koncie bramki zdobyte w ekstraklasie.Nie wyjechali na obóz zawodnicy, z którymi klub nie przedłużył umów albo szukający nowych pracodawców. To m.in. doświadczony łotewski bramkarz Pavels Steibors, Michał Żyro czy Przemysław Mystkowski.

W ostatnich dniach do zagranicznych klubów trafili też Karol Struski (Cypr) i Michał Nalepa (Turcja). Nie ma również w kadrze Hiszpana Marca Guala i Brazylijczyka Diego Carioki, którzy zostali czasowo pozyskani z ligi ukraińskiej w końcówce poprzedniego sezonu i byli ważnymi postaciami zespołu broniącego się przed spadkiem niemal do ostatniej kolejki.

Podczas obozu w Opalenicy Jagiellonia ma zaplanowane trzy gry kontrolne, m.in. z mistrzem Polski Lechem Poznań. Nowy sezon białostoczanie rozpoczną 16 lipca meczem u siebie z Piastem Gliwice.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Maciej Stolarczyk

17.06.2022, 08:30

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.


Maciej Stolarczyk: chcę zająć w Ekstraklasie możliwie najwyższe miejsce

15.06.2022, 18:37

Moja wyobraźnia nie ma granic, ale chcę zająć w Ekstraklasie możliwie najwyższe miejsce. Chcę triumfować, cieszyć się z wygranych - tak o celu swojej pracy w Jagiellonii Białystok mówi jej nowy trener Maciej Stolarczyk.


Maciej Stolarczyk nowym trenerem Jagiellonii Białystok

14.06.2022, 20:13

Potwierdziły się nieoficjalne informacje - nowym trenerem Jagiellonii Białystok będzie Maciej Stolarczyk. 50-letni szkoleniowiec podpisał umowę na najbliższy sezon.


Jagiellonia rozpoczęła przygotowania bez nowego trenera

13.06.2022, 18:06

W poniedziałek 13 czerwca Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Na pierwszych zajęciach na boisku, które poprowadził asystent w sztabie szkoleniowym Rafał Grzyb, brakowało nie tylko dużej grupy piłkarzy, ale też nowego trenera zespołu.


Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok

10.06.2022, 11:30

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok. Decyzja zapadła po analizie gry i wyników zespołu w rundzie wiosennej - powiedział prezes klubu Wojciech Pertkiewicz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok