Radio Białystok | Sport | Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk wygrali turniej Beach Pro Tour Futures na plaży Dojlidy [zdjęcia]

Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk wygrali turniej Beach Pro Tour Futures na plaży Dojlidy [zdjęcia]

autor: Barbara Sokolińska

26.06.2022, 16:59, akt. 18:39

Na białostockich Dojlidach zakończył się międzynarodowy turniej siatkówki plażowej Beach Pro Tour Futures. Licznie zgromadzeni kibice ponieśli do wygranej polską męską parę Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk.

Turniej siatkówki plażowej Beach Pro Tour Futures na plaży Dojlidy, fot. Barbara Sokolińska
Turniej siatkówki plażowej Beach Pro Tour Futures na plaży Dojlidy, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Turniej Pucharu Świata Beach Pro Tour Futures - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Biało-czerwoni w finale pokonali ukraiński duet Popov/Reznik 2:0 (21:13, 21:18). Zrewanżowali się tym samym rywalom za porażkę w fazie grupowej, przez którą do fazy pucharowej musieli przedzierać się przez baraże. 

Przewaga pary Szałankiewicz/Florczyk przez większość meczu nie podlegała dyskusji. Jedynie w końcówce drugiego seta Polakom uciekła nieco koncentracja, ale zapas punktowy był na tyle duży, że udało się im spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca. 


Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego spotkania i zagraliśmy dużo lepiej, przede wszystkim w obronie. Kontrolowaliśmy całe spotkanie od początku do końca, jedynie w drugiej części gry drugiego seta straciliśmy koncentrację. Rywale to wykorzystali, troszkę nas podgonili ale efekt końcowy był taki, jaki zamierzaliśmy, czyli wygraliśmy - mówi Jakub Szałankiewicz.


W turnieju kobiet wygrały po zaciętym spotkaniu Amerykanki Stockman i Kraft, które także zwyciężyły parę z Ukrainy - Khimil/Lazarenko 2:0. Na najniższym stopniu podium pań stanęły Polki - Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz po triumfie nad Amerykankami Brooke Bauer i Katie Horton.


Dobrze, że mamy to trzecie miejsce. Przyjeżdżając tutaj chciałyśmy dojść jak najdalej, ale skupiałyśmy się po kolei na każdym meczu, w sumie to mało grałyśmy w tym sezonie, bo Ola wracała po kontuzji i nie wiedziałyśmy, czego oczekiwać. Ale super wyszło, bo zawsze dobrze na koniec wygrać - cieszyła się Jagoda Gruszczyńska.


Zawody pucharu świata Beach Pro Tour Futures w siatkówce plażowej na białostockich Dojlidach trwały od czwartku (23.06). Wystąpiło w nich kilkadziesiąt par z całego świata. 

Był to pierwszy turniej tej rangi nie tylko w Białymstoku, ale w Polsce.

| red: bsd


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku odbędzie się międzynarodowy turniej Beach Pro Tour Futures

21.06.2022, 14:23

W Białymstoku zagrają siatkarki i siatkarze plażowi z całego świata. Od czwartku do niedzieli (23-26 czerwca) na plaży Dojlidy w odbędzie się międzynarodowy turniej Beach Pro Tour Futures. To jedne z 24 jednogwiazdkowych zawodów Pucharu Świata współorganizowanych przez europejską i międzynarodową federację siatkówki.


Rozpoczyna się sezon kąpielowy w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”

1.06.2022, 07:31

Co prawda wiosna na razie nie rozpieszcza, ale białostocki Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” od środy (01.06) oficjalnie rozpoczyna sezon kąpielowy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry


Krzysztof Andrzejewski, fot. Sylwia Krassowska
31.07.2022, 19:40, akt. 20:25

Krzysztof Andrzejewski
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok