Radio Białystok | Sport | Maciej Stolarczyk: Jagiellonia jest przygotowana do sezonu [zdjęcia, wideo]

Maciej Stolarczyk: Jagiellonia jest przygotowana do sezonu [zdjęcia, wideo]

16.07.2022, 10:23, akt. 10:24

Jagiellonia Białystok jest przygotowana do sezonu i z niecierpliwością czeka na pierwszy mecz z Piastem Gliwice - mówił w czwartek (14.07) na konferencji prasowej trener piłkarzy Maciej Stolarczyk. Ocenił, że Piast to bardzo ciekawy zespół. Liczy na wygraną swojego zespołu.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia Białystok nowy sezon rozpocznie na własnym boisku

Jagiellonia Białystok poprzedni sezon ekstraklasy skończyła na 12. miejscu. Nowy sezon rozpocznie w sobotę na własnym boisku meczem z Piastem Gliwice.


Jesteśmy niecierpliwi tego startu, tej soboty, aby zacząć mecze ekstraklasy, bo to one tak naprawdę pokażą, na jakim jesteśmy etapie. Zespół jest przygotowany do sezonu - mówił na konferencji trener Maciej Stolarczyk.


Stolarczyk jest trenerem Jagiellonii od połowy czerwca. Zastąpił na tym miejscu Piotra Nowaka, z którym klub zakończył współpracę.


Trener mówił, że zespół jest po niespełna pięciu tygodniach przygotowań. Było to m.in. zgrupowanie w Opalenicy. - Przez ten czas mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem - dodał trener.

Szkoleniowiec przypomniał, że w trakcie przygotowań zespół rozegrał pięć sparingów (trzy z nich wygrał, dwa - przegrał), które - jak mówił - w jakiś sposób określały kwestie, nad którymi Jagiellonia musi pracować. 


- Ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony na to, co nas czeka, ale żywię też nadzieję, (...) że kibice dadzą nam kredyt zaufania i wesprą nas w tym pierwszym meczu - mówił Maciej Stolarczyk. - Wszyscy byśmy chcieli wrócić jak najszybciej do tych lat świetności Jagiellonii i być na czele tabeli, grać w pucharach i tego wszyscy pragniemy, ale myślę, że żeby tutaj zadziałała synergia, to wsparcie jest bardzo istotne i na nie liczymy - dodał.


Trener, pytany o ocenę sobotniego rywala, mówił, że Piast prowadzony przez Waldemara Fornalika to "bardzo ciekawy zespół, który przez ostatnie lata nie tylko był mistrzem Polski, ale był w czołówce zespołów ekstraklasy". Dodał, że Piast w sparingach pokazał nowe ustawienie zawodników, którego można się spodziewać w sobotę.

- Chcemy przyjąć Piasta na swoich warunkach i rozegrać ten mecz na naszych zasadach tak, żebyśmy po meczu zeszli z boiska zwycięscy - mówił trener białostoczan.

Zawodnicy, których zabraknie na najbliższym meczu

Pytany o kontuzje w zespole, Maciej Stolarczyk wymienił, że zawodnicy, których zabraknie na najbliższym meczu, to m.in. Taras Romanczuk, Miłosz Matysik, Juan Camara, Kacper Tabiś, Ivan Runje. - Ci zawodnicy nie są brani pod uwagę na najbliższe spotkanie. Są kolejni gracze głodni gry i oni teraz będą mieli możliwość grania, pokazania się przed własną publicznością - mówił szkoleniowiec.

Obecny na konferencji obrońca Michał Pazdan mówił, że od początku zgrupowania w Opalenicy widać, że zespół pracuje i - jak podkreślił - "czuć, że fajnie to wygląda". - Grupa jest różnorodna, ale wszyscy fajnie się trzymamy - dodał.

Michał Pazdan mówił, że założeniem na ten sezon jest pierwsza ósemka, ale - jak podkreślił - "trzeba skupić się na robocie, a te wszystkie założenia wyjdą w praniu".

Jagiellonia zaprezentowała w czwartek także nowe stroje zawodników oraz sponsorów klubu.Jagiellonia Białystok zaprezentowała koszulki, w których będą grać piłkarze [zdjęcia]źródło: PAP | red: mag, zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok nowy sezon rozpoczyna z nowym trenerem

13.07.2022, 12:33

Zdecydowana poprawa wyników w ekstraklasie to podstawowe zadanie nowego szkoleniowca piłkarzy Jagiellonii Macieja Stolarczyka. Kluczem do sukcesu może być współpraca dwóch hiszpańskich napastników - Jesusa Imaza i Marca Guala.


Jagiellonia Białystok zagra z Pogonią Szczecin 31 lipca

4.07.2022, 13:45

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy opublikował terminarz 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok w 3. serii gier zagra na wyjeździe w niedzielę, 31 lipca o 15:00 z Pogonią Szczecin.


Jagiellonia Białystok wygrała ostatni sparing na zgrupowaniu w Opalenicy

2.07.2022, 17:18

Na zakończenie blisko dwutygodniowego obozu przygotowawczego w Opalenicy, piłkarze Jagiellonii pokonali 2:0 beniaminka pierwszej ligi Chojniczankę Chojnice. Bramki dla białostoczan zdobyli Jesus Imaz i Martin Pospisil.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok