Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok zaprezentowała koszulki, w których będą grać piłkarze [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok zaprezentowała koszulki, w których będą grać piłkarze [zdjęcia]

autor: Wojciech Szubzda

14.07.2022, 16:23, akt. 17:37

To nadal żółto-czerwone koszulki w tradycyjne poziome pasy, ale z nowymi sponsorami. Jagiellonia Białystok zaprezentowała koszulki, w których w nowym sezonie będą grać piłkarze.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

W meczach przed własną publicznością zawodnicy Jagi występować będą w żółto-czerwonych strojach, a na wyjazdach w kolorach białym i czarnym.

Nowością będą logotypy sponsorów. W dwóch pierwszych meczach na głównym miejscu z przodu koszulek będzie logo firmy Chorten i Województwa Podlaskiego. W kolejnych meczach - już do końca sezonu zastąpią je logotypy nowych sponsorów Jagi, czyli firm Cyber Quant i Kuchnia Vikinga. Z tyłu koszulek będzie też logo Białegostoku.

Jedną z nowości na piłkarskich strojach jest wizualizacja mapy Białegostoku. Jest tam zaznaczona trasa z siedziby klubu przy ul. Jurowieckiej na stadion miejski przy ul. Słonecznej.

Absolutną nowością jest coś, czego nie zrobił wcześniej żaden klub w Polsce. Z tyłu na kołnierzykach jest logo kibicowskiej grupy, odpowiedzialnej za oprawy meczowe, czyli UJB. Grupa w tym roku obchodzi 20-lecie powstania.

Już w nowych koszulkach Jagiellonia Białystok zagra pierwszy mecz w ekstraklasie w sobotę (16.07). O 17:30 na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku zmierzy się z Piastem Gliwice. Transmisja spotkania w Polskim Radiu Białystok.


| red: mag, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Maciej Stolarczyk: Jagiellonia jest przygotowana do sezonu [zdjęcia, wideo]

16.07.2022, 10:23

Jagiellonia Białystok jest przygotowana do sezonu i z niecierpliwością czeka na pierwszy mecz z Piastem Gliwice - mówił w czwartek (14.07) na konferencji prasowej trener piłkarzy Maciej Stolarczyk. Ocenił, że Piast to bardzo ciekawy zespół. Liczy na wygraną swojego zespołu.


Maciej Stolarczyk

10.07.2022, 19:12

W najbliższą sobotę (16.07) na stadion miejski w Białymstoku wraca piłkarska ekstraklasa. Wtedy to Jagiellonia Białystok w pierwszej kolejce sezonu podejmie przed własną publicznością Piasta Gliwice.


Jagiellonia Białystok zagra z Pogonią Szczecin 31 lipca

4.07.2022, 13:45

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy opublikował terminarz 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok w 3. serii gier zagra na wyjeździe w niedzielę, 31 lipca o 15:00 z Pogonią Szczecin.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok