Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok remisuje w Radomiu [zdjęcia, wideo]

Jagiellonia Białystok remisuje w Radomiu [zdjęcia, wideo]

21.02.2023, 00:50, akt. 01:15

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu wyjazdowym ekstraklasy. W poniedziałek (20.02) zremisowali 0:0 z Radomiakiem Radom. To trzeci mecz wyjazdowy Jagi w tym roku i trzeci remis.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok, 20.02.2023, fot. Joanna Szubzda

Mecz na 0:0

W pierwszej połowie mecz stał na słabym poziomie i nie dostarczył kibicom zbyt wielu wrażeń. Gra była wyrównana i toczyła się głównie w środku pola. Warunki atmosferyczne były bardzo trudne ze względu na porywisty wiatr i deszcz.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Więcej okazji do strzelenia gola mieli gospodarze. Na szczęście dla Jagiellonii - w bramce stał Zlatan Alomerović.

W końcówce pierwszej połowy uchronił swój zespół od straty bramki. W jednym ataku dwa razy obronił strzały przeciwników. Najpierw na słupek sparował strzał głową Leonarda Rochy, a za moment zatrzymał dobitkę Dawida Abramowicza.

Mecz toczył się przy bardzo silnym wietrze, który utrudniał zawodnikom rozgrywanie piłki. Wiele uderzeń kończyło się niecelnymi podaniami, wybijaniem piłki poza linie boczne boiska.

W drugiej połowie Jagiellonia miała najlepszą okazję bramkową w 67. minucie. Wówczas uderzał Taras Romanczuk z kilku metrów, ale był zablokowany przez Mateusza Cichockiego.

Potem już niewiele ciekawego wydarzyło się na boisku, a obydwie drużyny sprawiały wrażenie zadowolonych z remisu.

Następny mecz żółto-czerwoni zagrają już w piątek (24.02). Przeciwnikiem Jagi w Białymstoku będzie lider ekstraklasy - Raków Częstochowa. Ten mecz o 18:00 i wtedy rozpocznie się nasza relacja w Polskim Radiu Białystok.

Wypowiedzi trenerów po meczu:

Maciej Stolarczyk:

Mariusz Lewandowski:

Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok 0:0

Żółta kartka - Radomiak Radom: Leonardo Rocha, Roberto Alves; Jagiellonia Białystok: Mateusz Skrzypczak, Tomas Prikryl.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 2 275.

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak – Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Mike Cestor, Dawid Abramowicz – Francisco Ramos, Roberto Alves - Lisandro Semedo, Berto Cayarga, Machado – Leonardo Rocha (82. Jean Franco Sarmiento).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic – Dusan Stojinovic, Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Jakub Lewicki – Taras Romanczuk, Nene – Tomasz Kupisz, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik (69. Maciej Bortniczuk) – Bartosz Bida (77. Tomas Prikryl).

Camilo Mena dołączył do Jagiellonii Białystok. 20-letni napastnik z Kolumbii został wypożyczony z mistrza Łotwy do końca tego sezonu.

Tomasz Kupisz: To było zwycięstwo z charakterem

11.02.2023, 23:21

Kibice Jagiellonii Białystok na ten moment czekali ponad cztery miesiące. Żółto-czerwoni po tak długiej przerwie wygrali ligowe spotkanie. W sobotę (11.02) pokonali Pogoń Szczecin 2:0 (0:0).

Maciej Stolarczyk: Taki charakter zespołu chcę oglądać w każdej kolejce

11.02.2023, 23:19

Jagiellonia Białystok po czterech miesiącach wygrywa ligowy mecz [zdjęcia, wideo]

11.02.2023, 21:54

Jagiellonia Białystok rozwiązała umowę z Andrzejem Trubehą

9.02.2023, 21:02

Andrzej Trubeha nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Jak poinformował białostocki klub - 25-latek przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do 1-ligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Ekstraklasa podała terminy pierwszych marcowych meczów Jagiellonii Białystok

9.02.2023, 18:01

Z Miedzią Legnica na wyjeździe w niedzielę, 5 marca, a z Górnikiem Zabrze u siebie w sobotę, 11 marca - Jagiellonia Białystok poznała terminarz spotkań dwóch pierwszych meczów w marcu.

Maciej Stolarczyk: Zawodnicy, którzy czekali na swoją szansę, pokazali charakter [wideo]

3.02.2023, 23:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) z Widzewem Łódź w rundzie rewanżowej ekstraklasy. W 90. minucie bramkę samobójczą strzelił Martin Kreuzriegler.