Radio Białystok | Sport | Jagiellonia zagra z Górnikiem Zabrze - trenerem Jagi wciąż Maciej Stolarczyk

Jagiellonia zagra z Górnikiem Zabrze - trenerem Jagi wciąż Maciej Stolarczyk

9.03.2023, 19:38, akt. 19:48

Kolejny mecz "za sześć punktów" czeka w sobotni (11.04) wieczór Jagiellonię Białystok. Tym razem na jej stadionie przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze. "Nic nie słyszałem o jakimś ultimatum" - mówi trener białostoczan Maciej Stolarczyk o medialnych informacjach o planach jego dymisji.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, 16.08.2021, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, 16.08.2021, fot. Joanna Szubzda

Jaga z Górnikiem w Polskim Radiu Białystok

Jagiellonia Białystok zagra z Górnikiem Zabrze w sobotę (11.04) o 20:00. Początek meczu na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku i relacji w Polskim Radiu Białystok o 20:00.

Jagiellonia i Górnik sąsiadują obecnie w tabeli tuż nad strefą spadkową. Oba zespoły mają po 25 punktów. Przed tygodniem białostoczanie zremisowali na wyjeździe z Miedzią w Legnicy; górnicy przegrali u siebie z Legią Warszawa.


- Widzę progres (...). Wierzę w tę drużynę, w to co robię, w pracę, którą wykonujemy i jestem pewien, że ona da efekt - mówił Stolarczyk w czwartek na konferencji prasowej, której duża część poświęcona była medialnym informacjom o tym, że szkoleniowiec straci pracę w związku ze słabymi wynikami Jagiellonii i jej pozycją w tabeli.


W drugiej rundzie sezonu piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia odniosła tylko jedno zwycięstwo i aż cztery remisy (wszystkie na wyjazdach), raz przegrała i wciąż jest zagrożona spadkiem.Stolarczyk "nic nie słyszał o ultimatum"

Pytany o przekazy, które trafiają do mediów od władz SSA Jagiellonia Białystok o zagrożonej pozycji trenera i o tym, że może jej nie uratować nawet zwycięstwo w sobotnim meczu, Stolarczyk mówił, że nic nie słyszał o "ultimatum".


- Nie mam pojęcia skąd taka aura, która powstała wokół nas, wokół tego zespołu i tego klubu - mówił szkoleniowiec.


Stolarczyk mówił, że od kilku lat Jagiellonia w ekstraklasie zajmuje odległe miejsca, a ostatnich czterech trenerów było w tym klubie zmienianych co pół roku.


- Pytanie jest takie - czy to jest droga do tego, żeby ten klub ustabilizować? - mówił przyznając, że początek wiosennej rundy "nie jest taki, jaki byśmy sobie zakładali".


W jego ocenie "nie ma skutków bez przyczyny"; mówił że w pierwszych meczach drugiej części sezonu na postawę ofensywy rzutowały urazy kluczowej pary hiszpańskich graczy: Jesusa Imaza i Marca Guala.


- Jesteśmy też klubem, który nie jest teraz potentatem finansowym. Żeby pozyskać nowych graczy, musieliśmy pozyskać środki poprzez sprzedaż i odejścia innych zawodników. Odeszło ich pięciu - powiedział.


Przypomniał, że jesienią udało się wypromować młodzieżowca Mateusza Kowalskiego, który trafił do włoskiej Serie B.

Powtarzał, że włączenie do gry nowych piłkarzy to proces, który trwa, mówił o treningach na sztucznej płycie zamiast naturalnej, bo nie pozwalają na to warunki atmosferyczne i finanse.


- Można nakręcić tego typu spiralę i powiedzieć: okej, jest cięcie, niech przyjdzie ktoś nowy i coś zrobi. Ale spójrzmy na szerszą perspektywę. Było czterech trenerów i każdy miał swój koncept. Ja też mam swój koncept (...). Jeżeli my nie przetrwamy takiego momentu trudnego dla klubu, to zmiana będzie tym samym, co było do tej pory - dodał Stolarczyk.


W jego ocenie, w ostatnim czasie żaden z trenerów nie dostał "szerszego zaufania"; wyraził się, że są traktowani "przedmiotowo". "To nie jest dobre podejście" - mówił.

Trener bierze odpowiedzialność za wyniki

Maciej Stolarczyk podkreślił, że bierze odpowiedzialność za wyniki i wybory kadrowe.


- Ale może czas też powiedzieć, że (...) oczekiwania wobec tego zespołu są zbyt duże. Trzeba troszeczkę zejść niżej, żeby w końcu zapracować na to, żeby był sukces - dodał Stolarczyk.


Przed meczem z Górnikiem Zabrze w Jagiellonii nie ma absencji kartkowych, ale nie wiadomo, jak będzie wyglądała linia obrony. Po ostatnim meczu urazy leczą Israel Puerto i Dusan Stojinovic, do czwartku obaj nie wznowili treningów. Do gry wraca kapitan zespołu Taras Romanczuk, który z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrał w Legnicy.

Początek meczu Jagiellonii z Górnikiem - w sobotę o 20:00 na stadionie miejskim w Białymstoku. Relacja w Polskim Radiu Białystok.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ekstraklasa podała terminarz 27. kolejki rozgrywek - kiedy Jagiellonia zagra z Lechią?

7.03.2023, 15:19

Jagiellonia Białystok zagra z Lechią Gdańsk w Poniedziałek Wielkanocny (10.04). Początek meczu i relacji w Polskim Radiu Białystok o 15:00.


Czy los trenera Stolarczyka jest przesądzony? - felieton Jerzego Kułakowskiego

7.03.2023, 14:49

Ten tydzień może być decydujący dla dalszych losów Jagiellonii. Wynik sobotniego (11.03) meczu z Górnikiem Zabrze ma duże znaczenie, ale też nie przesądzi o utrzymaniu w ekstraklasie lub o spadku z niej.


Bojan Nastić: Za nami ciężki mecz

5.03.2023, 15:38

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:1) na wyjeździe z ostatnią drużyną ekstraklasy - Miedzią Legnica. Gole strzelili: Nene i Mijusković.


Maciej Stolarczyk: Oba zespoły nie są zadowolone z rezultatu

5.03.2023, 15:20

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:1) na wyjeździe z ostatnią drużyną ekstraklasy - Miedzią Legnica. Gole strzelili: Nene i Mijusković.


Jagiellonia Białystok nie potrafiła wygrać z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica [zdjęcia, wideo]

5.03.2023, 14:27

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:1) na wyjeździe z ostatnią drużyną ekstraklasy - Miedzią Legnica. Gole strzelili: Nene i Mijusković.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok