Radio Białystok | Sport | Taras Romanczuk w jedenastce kolejki ekstraklasy

Taras Romanczuk w jedenastce kolejki ekstraklasy

autor: Wojciech Szubzda

12.04.2023, 18:08, akt. 18:09

Kapitan Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk znalazł się w jedenastce najlepszych zawodników 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Romanczuk był autorem jedynego gola w meczu z Lechią Gdańsk.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdański, 10.04.2023, fot. Joanna Szubzda

Postawę Tarasa Romanczuk w meczu z Lechią Gdańsk docenił oficjalny portal Ekstraklasy - ekstraklasa.org.

Kapitan Jagiellonii w 84. minucie wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika i strzałem głową pokonał Kuciaka.

Było to jedyne trafienie, które pozwoliło żółto-czerwonym wygrać 1:0 i odskoczyć od dolnych rejonów tabeli.

- Prawdziwego kapitana poznasz po tym, że wesprze swój zespół w kluczowym momencie. Istotne starcie dla układu dolnej połowy tabeli zakończyło się zwycięstwem Jagiellonii Białystok. Taras Romanczuk poprzedniego gola strzelił półtora roku temu (również przeciwko Lechii Gdańsk), ale warto było czekać na kolejne trafienie - czytamy na stronie ekstraklasa.org.

Co ciekawe - w zestawieniu najlepszych zawodników minionej kolejki znalazł się też bramkarz Lechii - Dusan Kuciak, który dwa razy obronił rzut karny wykonywany przez Jesusa Imaza.

- Jego drużyna straciła punkty w końcówce, ale on robił wszystko, by do tego nie doszło. Dusan Kuciak obronił pięć strzałów rywala, a także obronił (dwukrotnie) rzut karny wykonywany przez Jesusa Imaza - napisał portal ekstraklasa.org.

Zestawienie najlepszych zawodników 27. kolejki.

| red: wsz

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) z Lechią Gdańsk w poniedziałkowym (10.04) meczu ekstraklasy. Gola w 84. minucie strzelił kapitan Jagi – Taras Romanczuk. Tuż przed przerwą Jesus Imaz dwukrotnie nie wykorzystał rzutu karnego.

Adrian Siemieniec: Nasza radość jest ogromna

10.04.2023, 18:16

Kapitan Jagiellonii Białystok zapewnia wygraną z Lechią Gdańsk [zdjęcia, wideo]

10.04.2023, 17:00

Kiedy Jagiellonia zagra w majówkę? - poznaliśmy terminarz 31. kolejki ekstraklasy

6.04.2023, 21:41

Spółka Ekstraklasa podała terminarz 31. kolejki rozgrywek. Jagiellonia Białystok zagra w piątek (5.05) o 18:00 przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław.

Adrian Siemieniec: Jagiellonia potrzebuje kogoś, kto po prostu jest odważny [wideo]

5.04.2023, 17:49

31-letni Adrian Siemieniec, który zastąpił Macieja Stolarczyka w roli szkoleniowca Jagiellonii Białystok zapewnia, że nie boi się odpowiedzialności i nie ma obaw. "To dla mnie duża szansa, to taki moment, na który człowiek czeka całe życie" - mówił w środę (5.04) dziennikarzom.

Adrian Siemieniec

5.04.2023, 16:25

"Chcę po prostu oddać siebie Jagiellonii, pracować najlepiej jak potrafię. (...) Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by było dobrze, a kibice i państwo ocenią, czy to wystarczy, bym nie musiał się wyprowadzać z Białegostoku" - mówi Adrian Siemieniec.

Jesus Imaz w jedenastce kolejki ekstraklasy

4.04.2023, 20:14

Zawodnik Jagiellonii Białystok Jesus Imaz znalazł się w jedenastce 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.