Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Musimy zrobić wszystko, by wrócić na zwycięską ścieżkę

Adrian Siemieniec: Musimy zrobić wszystko, by wrócić na zwycięską ścieżkę

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

15.04.2023, 19:47, akt. 21:20

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce 1:2, mimo, że przez większą część meczu prowadzili 1:0. Białostoczanie stracili decydującego gola w 95. minucie meczu.

Adrian Siemieniec: W pierwszej połowie byliśmy drużyną dobrze zorganizowaną

Na pewno rozczarowujący wynik, a przede wszystkim okoliczności w których straciliśmy punkty. Zawsze jeżeli traci się bramkę w 90. minucie, po doliczonym czasie gry i traci się jakiekolwiek punkty, to jest duże rozczarowanie. Uważam, że w pierwszej połowie byliśmy drużyną dobrze zorganizowaną, ale też groźną pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie początek nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu, ale potem wróciliśmy do tego meczu poprzez stwarzane sytuacje. W moim odczuciu zabrakło nam po prostu bramki, żeby podbić ten wynik z 1:0. Wtedy grałoby nam się spokojniej. Korona cały czas była groźna i stwarzała zagrożenie przez dośrodkowania i stałe fragmenty gry. Cóż, gratuluję Koronie zwycięstwa. Mamy przed sobą sześć spotkań. Musimy zrobić wszystko, by wrócić na zwycięską ścieżkę

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Kamil Kuzera: Chcieliśmy walczyć o pełną pulę i dzisiaj tego dokonaliśmy

Przede wszystkim chcę podziękować kibicom, bo stworzyli niesamowitą atmosferę. Co do meczu, mieliśmy dzisiaj trochę problemów. To spotkanie było bardzo rwane w naszym wykonaniu. Mieliśmy niezłe momenty i wydawało  się, że wchodzimy w odpowiedni rytm, ale potem przeplataliśmy to słabszymi fragmentami. Zbyt mało dzisiaj ryzykowaliśmy, ale na szczęście  w samej końcówce tej odwagi nam nie zabrakło. Postawiliśmy wszystko na  jedną kartę, bo wiedzieliśmy, że remis niewiele nam daje. Chcieliśmy walczyć o pełną pulę i dzisiaj tego dokonaliśmy

- powiedział po meczu trener Korony Kielce Kamil Kuzera.

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce 1:2, mimo że przez większą część meczu prowadzili 1:0. Białostoczanie stracili decydującego gola w 95. minucie meczu.

Taras Romanczuk w jedenastce kolejki ekstraklasy

12.04.2023, 18:08

Kapitan Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk znalazł się w jedenastce najlepszych zawodników 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Romanczuk był autorem jedynego gola w meczu z Lechią Gdańsk.

Kapitan Jagiellonii Białystok zapewnia wygraną z Lechią Gdańsk [zdjęcia, wideo]

10.04.2023, 17:00

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) z Lechią Gdańsk w poniedziałkowym (10.04) meczu ekstraklasy. Gola w 84. minucie strzelił kapitan Jagi – Taras Romanczuk. Tuż przed przerwą Jesus Imaz dwukrotnie nie wykorzystał rzutu karnego.