Marc Gual odchodzi z Jagiellonii do Legii Warszawa

11.05.2023, 18:06, akt. 18:16

Hiszpan Marc Gual z Jagiellonii Białystok, najlepszy obecnie strzelec polskiej ekstraklasy, od nowego sezonu będzie piłkarzem Legii - poinformował trener warszawskiego klubu Kosta Runjaic.

To już oficjalne: Gual w Legii

Legia Warszawa w piątkowym (12.05) meczu 32. kolejki ekstraklasy podejmie właśnie drużynę z Białegostoku.

27-letni napastnik Marc Gual zdobył w obecnym sezonie ligowym 15 bramek. Już od pewnego czasu pojawiały się nieoficjalne informacje o jego przejściu latem do Legii. Teraz potwierdził je trener Runjaic.

- To piłkarz, którego w przyszłym sezonie będziemy częściej widzieli przy Łazienkowskiej. Mogę już teraz ujawnić, że został zakontraktowany przez Legię. Jestem bardzo szczęśliwy, że Jackowi Zielińskiemu (dyrektorowi sportowego Legii - PAP) udała się ta sztuka. To transfer, który spełnia nasze oczekiwania - przyznał Runjaic podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Szkoleniowiec Legii nie ukrywa, że bardzo ceni zalety Guala.

- To nie tylko liczba bramek, ale również styl gry, sposób poruszania się na murawie. Marc ma świetny drybling, umiejętnie pracuje w pressingu, czuje się dobrze w grze kombinacyjnej - podkreślił Runjaic.

27-letni piłkarz podpisał z warszawskim klubem trzyletni kontrakt. Zanim jednak Gual założy koszulkę Legii, zagra przeciwko niej. Początek piątkowego meczu z Jagiellonią na Łazienkowskiej o 20:30.

Szkoleniowiec Legii o napastnikach Jagi

Trener Legii mówiąc o Jagiellonii, zwrócił uwagę m.in. na skuteczność tego zespołu.

- Klub z Białegostoku ma zabójczy duet napastników, który łącznie zdobył 28 bramek (Gual 15, a Jesus Imaz 13 - PAP). Nie mam wątpliwości, że nasz najbliższy rywal pokaże się z dobrej strony. Jagiellonia nigdy nie chowa się za podwójną gardą, więc liczę na otwarte spotkanie. Musimy zrobić wszystko, żeby wygrać - zaznaczył.

Początek meczu Legii z Jagiellonią i naszej relacji ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie o 20:30.

źródło: PAP | red: wsz

Jagiellonia Białystok zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla gości przed przerwą strzelił Yeboah, a w drugiej połowie wyrównał z rzutu karnego Marc Gual.

Adrian Siemieniec: Nie jesteśmy zadowoleni z remisu [wideo]

5.05.2023, 21:17

Karny, gra w osłabieniu - Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

5.05.2023, 19:58

Jagiellonia Białystok bez Pucharu Polski

3.05.2023, 20:18

Jagiellonia Białystok nie zdobyła Pucharu Polski w futsalu. W rewanżowym meczu finałowym przegrała w środę (3.05) na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 1:9.

Nene: Cieszę się, że mogłem sprawić przyjemność kibicom [wideo]

29.04.2023, 18:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Wartą Poznań 3:1 (3:0) w meczu ekstraklasy. To drugie z rzędu zwycięstwo żółto-czerwonych, którzy praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Adrian Siemieniec: Wielkie brawa należą się drużynie, bo pierwsza połowa była naprawdę kapitalna [wideo]

29.04.2023, 18:22

Jagiellonia wygrywa z Wartą i jest coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie [zdjęcia, wideo]

29.04.2023, 16:56