Radio Białystok | Sport | 1. liga: Po zwycięstwie z MKS-em Imielin, tym razem porażka siatkarek KS BAS-u z Energetykiem Poznań [zdjęcia, wideo]

17.01.2024, 21:57, akt. 18.01.2024, 11:54

Po sobotniej (13.01) wygranej z MKS-em Imielin siatkarki KS BAS-u podejmowały w środę (17.01) u siebie Energetyka Poznań. Niespodziewanie dziesiąta ekipa pierwszej ligi wygrała dość gładko w Białymstoku z czwartą drużyną rozgrywek 3:0.

KS BAS Białystok - Energetyk Poznań, 17.01.2024, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Wygrana KS BAS-u z MKS-em Imielin 3:1 - pomeczowe komentarze zebrał Marcin Mazewski | Pobierz plik.

Mecz, mimo że rozgrywany był w środku tygodnia, to przyciągnął do hali Zespołu Szkół Rolniczych sporo kibiców. Po ostatnich dreszczowcach gospodyń z Legionovią i MKS-em Imielin fani liczyli na kolejny emocjonujący mecz białostoczanek z happy endem. Tym razem jednak tak się nie stało.

W pierwszym secie poznanianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i nie oddały jej już do końca, wygrywając do 19. W drugiej partii sytuacja wyglądała podobnie i set skończył się identycznym rezultatem 25:19 dla przyjezdnych. Zawodniczki z Poznania trzymały przyjęcie na dobrym poziomie, popełniały mniej błędów, lepiej broniły, a ponadto sprzyjało im szczęście.

W trzeciej odsłonie meczu kapitalne wejście zaliczyła Julia Papszun - po serii jej asów serwisowych, a także widowiskowych ataków z szóstej strefy, BAS zbudował siedmiopunktową przewagę i wydawało się, że za chwilę domknie seta. Nic podobnego nie miało miejsca - Energetyk odrobił straty z nawiązką i wygrał 25:22 i 3:0 w całym meczu.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano przyjmującą gości - Zofię Sobanty.

KS BAS pozostaje na czwartym miejscu w tabeli pierwszej ligi (29 punktów). W sobotę (20.01) białostoczanki zagrają na wyjeździe z San Pajdą Jarosław, a najbliższy mecz u siebie - 30 stycznia z Wieżycą Stężyca.

| red: maj, zmj

To pieniądze na upowszechnianie i wspieranie kultury fizycznej. Miasto Białystok rozstrzygnęło konkurs, dzięki któremu w pierwszym półroczu do 60 klubów sportowych trafi prawie 6 milionów złotych.

1. liga siatkarek - po pięciu setach z LOS-em Nowy Dwór padła KS BAS "Twierdza" Białystok [zdjęcia, wideo]

9.12.2023, 21:04

Spotkanie KS BAS-u Białystok z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki przed własną publicznością było hitem 11. kolejki pierwszej ligi siatkarek. W końcu mierzyły się drużyny z odpowiednio trzeciego i drugiego miejsca w tabeli. I w wyrównanym meczu zwyciężył zespół gości 3:2.

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

19.11.2023, 20:08

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Wspaniałe siatkarskie widowisko w Mońkach - KS BAS Białystok pokonuje lidera 3:0

12.11.2023, 00:05

W 7. kolejce pierwszej ligi siatkarek KS BAS Białystok wygrał z liderem - Sokołem Mogilno 3:0. Kibice obejrzeli w Mońkach świetne widowisko, w tym dwa sety na przewagi.