Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Skutki zmian klimatycznych są widoczne na całym świecie. To m.in. wzrost temperatury powietrza, cieplejsze zimy czy ekstremalne zjawiska pogodowe. Coraz głośniej mówi się o kryzysie klimatycznym, który jest zagrożeniem dla zdrowia ludzi, ekosystemów i gospodarki.
Czy zmiany klimatyczne można już zauważyć w województwie podlaskim? Czy mamy jeszcze czas, by je zatrzymać?
Gość Marceliny Markowskiej:
prof. Andrzej Górniak - hydrobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
Jakie zioła mają właściwości? Jakie są ich zalety? Od czego zacząć samodzielną uprawę ziół?
Co będzie dobrym pierwszym krokiem, jeżeli sport nigdy nie był naszą mocną, czy pasją?
Spacer kojarzy nam się zwykle z czasem, który możemy spędzić z kimś bliskim czy znajomym. Raczej mało kto decyduje się na samotną wędrówkę do lasu czy parku.
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Warto tego dnia poświęcić chwilę, by pomyśleć o naszej planecie. Czego najbardziej dzisiaj potrzebuje? Co jej zagraża? Jak możemy jej pomóc?
Przez 7 lat pracownicy Instytutu Badawczego Leśnictwa badali, jak zmienia się Puszcza Białowieska. W związku z realizacją projektu LIFE+ ForBioSensing naukowcy przyjrzeli się przede wszystkim drzewom. To pierwsze tego typu badania, które udało się przeprowadzić na polskim obszarze Puszczy Białowieskiej.
Początek wiosny to czas, kiedy ptaki już na dobre wróciły z ciepłych krajów, wszystko rozkwita, jest słonecznie i co ważne zwierzęta mają już mniejsze problemy ze znalezieniem pożywienia.
Natura wpływa na nasze zdrowie psychiczne i samopoczucie. Wiadomo, że częsty kontakt dzieci z przyrodą poprawia ich koncentrację i spostrzegawczość, a zabawy na łonie natury są rozwijają kreatywność. Dlatego odwiedzamy wyjątkowe miejsce na mapie Białegostoku - Leśne Przedszkole "Puszczyk".
Od dawna wiadomo, że natura i kontakt z nią ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Jednak czy istnieją na to naukowe dowody?
Śmieci stały się nieodłącznym elementem spacerów po lasach. Niestety oprócz bogatej roślinności, drzew, a często też zwierząt, możemy zaobserwować - plastikowe butelki, puszki, gruz, a nawet telewizory czy wersalki.
Prowadzący:
Marcelina Markowska