Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Zdarza się też, że np. podczas spaceru w lesie widzimy - jak nam się wydaje - pozostawione bez opieki młode i często nie wiemy, że jego mama jest tuż obok, a ptak który wygląda na chorego - symuluje i to jego strategia obronna.
Kiedy tak naprawdę powinniśmy pomagać dzikim zwierzętom? I jak to robić, by im nie zaszkodzi?
Goście Marceliny Markowskiej:
- Beata Głębocka i dr Krzysztof Frąckiel z Biebrzańskiego Parku Narodowego
Puszcza, las czy bagna - to tylko część miejsc, w których żyją dzikie zwierzęta i to tam najczęściej mamy okazje je zobaczyć. Nie oznacza to jednak, że nie można ich zobaczyć w mieście. Według ekspertów, Białystok i jego obrzeża odwiedza regularnie 41 gatunków ssaków.
Czy przedświąteczny konsumpcjonizm na stałe wpisał się w nasze życie? Jak oprzeć się gorączce zakupów i czy święta w ogóle mogą być bardziej ekologiczne?
Co roku wraz z nadejściem zimy wraca temat dokarmiania zwierząt - zarówno tych małych, jak i dużych.
Smog to realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Skąd się bierze? Jak się przed nim chronić?
Jak zachować się w chwili spotkania z dzikim zwierzęciem? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale też nie zrobić krzywdy mieszkańcom lasów?
Zwierzęta są wśród nas. Niektóre blisko - w naszych domach np. na kanapie, inne skrywają się m.in. w lasach - w swoich dziuplach czy norkach.
Dla niektórych zwierząt noc to pora największej aktywności. Dlaczego tak się dzieje?
Już niedługo będziemy obchodzić Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich i wspominamy ich. Większość z nas zapala też symboliczny znicz i zostawia kwiaty.
4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. To dobra okazja, by poznać bliżej sytuację zwierząt bezdomnych. A tych cały czas jest niestety całkiem sporo.
Prowadzący:
Marcelina Markowska