Radio Białystok | Wiadomości | Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie

3.02.2019, 18:18, akt. 4.02.2019, 05:48

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. To jego pierwsze w sezonie, a 32. w karierze pucharowe zwycięstwo.

victor zastol'skiy - Fotolia.com

Polak skoczył 214.5 i 227.5 metra i  o 5.4 punktu pokonał Rosjanina Jewgienija Klimowa (220.5 i 223.5  metra). Trzecie miejsce ze stratą 7.8 punktu zajął inny z biało-czerwonych, Dawid Kubacki (207 i 228.5 metra).

Czwarty  był Piotr Żyła (217 i 220.5 m, 400.4 pkt), a szósty - Jakub Wolny (216 i  211.5 m, 391.1 pkt). Prowadzący po pierwszej serii Japończyk Ryoyu Kobayashi spadł na dziewiątą lokatę (220.5 i 206 m, 377.5 pkt). Kwalifikacji nie przebrnęli Stefan Hula i Paweł Wąsek.

W  klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Kobayashi (1380 pkt) o  451 punktów przed Stochem i 463 punkty przed Austriakiem Stefanem  Kraftem. Żyła jest 4. (827 pkt), Kubacki - 5. (741 pkt), a Wolny - 24.  (159 pkt).

W klasyfikacji lotów Stoch został liderem (185 pkt). Ma 19 punktów przewagi nad Niemcem  Markusem Eisenbichlerem i 35 punktów nad Żyłą.

źródło: IAR | red: mag, ary

Dawid Kubacki zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Zwyciężył prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Trasa do narciarstwa biegowego w białostockim lesie Pietrasze rozbudowana - wkrótce będzie naśnieżona

6.01.2019, 20:17

Jesienią zakończyła się rozbudowa trasy do narciarstwa biegowego w białostockim lesie Pietrasze.