Radio Białystok | Wiadomości | Jest konkurs na dyrektora Galerii Arsenał - prawie 30 lat kierowała nią Monika Szewczyk

Jest konkurs na dyrektora Galerii Arsenał - prawie 30 lat kierowała nią Monika Szewczyk

autor: Dorota Sokołowska

20.08.2019, 13:57, akt. 15:43

Jedno z najciekawszych miejsc wystawienniczych promujące sztukę współczesną w Polsce może mieć nowego dyrektora. Prezydent Białegostoku ogłosił konkurs na stanowisko szefa Galerii Arsenał.

Galeria Arsenał w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Galeria Arsenał w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Przez ostatnie 29 lat placówką kierowała Monika Szewczyk, jednak minister kultury i dziedzictwa narodowego nie zgodził się na przedłużenie jej umowy bez konkursu. Kadencja dyrektor upływa z końcem 2019 roku.

Od kandydatów wymaga się co najmniej 10-letniego stażu pracy, w tym 5 lat na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury lub organizacjach związanych z kulturą, oraz znajomości sztuki. Preferowane też będzie wykształcenie z zakresu historii sztuki, humanistyczne i artystyczne.

Kandydaci mogą składać swoje oferty do 30 września w departamencie kultury Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Przewidywany termin rozpatrzenia złożonych ofert ustalono na 31 października.

Białostocka Galeria Arsenał jest jedną najważniejszych tego typu instytucji w Polsce. Powstała w 1965 roku jako jedno z Biur Wystaw Artystycznych. Od 1990 roku jest prowadzona przez Monikę Szewczyk. Obecnie jest miejską instytucją kultury finansowaną z budżetu Białegostoku.


| red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci w białostockiej Galerii Arsenał [zdjęcia]

18.05.2019, 13:50

Warsztaty i spotkania, ale przede wszystkim prezentacja najciekawszych i najlepszych wydawnictw dla najmłodszych przyświeca co roku Festiwalowi Książki Artystycznej, jaki od pięciu lat przygotowuje Galeria Arsenał.


Czy Monika Szewczyk pozostanie dyrektorką Galerii Arsenał?

8.05.2019, 09:19

Czy Monika Szewczyk, zarządzająca Galerią Arsenał od prawie trzydziestu lat, pozostanie dyrektorką jednego z najlepszych miejsc wystawienniczych w naszym regionie?
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok