Radio Białystok | Wiadomości | Czy Polska jest gotowa na wejście w życie unijnych rozporządzeń dotyczących nadzoru weterynaryjnego?

Czy Polska jest gotowa na wejście w życie unijnych rozporządzeń dotyczących nadzoru weterynaryjnego?

autor: Renata Reda

19.11.2019, 07:04, akt. 07:15

Czy Polska jest gotowa na wejście w życie unijnych rozporządzeń dotyczących nadzoru weterynaryjnego? Z takim pytaniem zwraca się do ministra rolnictwa i rozwoju wsi podlaski europoseł Krzysztof Jurgiel.

Krzysztof Jurgiel i Kazimierz Gwiazdowski, fot. Renata Reda
Krzysztof Jurgiel i Kazimierz Gwiazdowski, fot. Renata Reda

Nowe przepisy zaczną obowiązywać za niespełna miesiąc. W przypadku braku uregulowań prawnych służby weterynaryjne nie będą mogły wydawać niektórych decyzji - mówi Krzysztof Jurgiel.

- Brak uregulowań może doprowadzić do braku możliwości wydawania decyzji dotyczących  kwalifikacji zwierząt do uboju, oceny poubojowej mięsa, brak możliwości  wydania decyzji w związku z wymogami dotyczącymi dobrostanu zwierząt i  tych wniosków jest aż 9. Chciałbym wiedzieć jak to będzie do 14 grudnia rozwiązane - mówi Krzysztof Jurgiel.

Zasiadający w komisji rolnictwa w Europarlamencie Krzysztof Jugiel zapowiada też ścisłą współpracę z sejmową komisją rolnictwa i rozwoju wsi, by wynegocjować dla Polski w Unii jak najlepsze warunki. O konieczności ścisłej współpracy mówi też wiceprzewodniczący tej komisji poseł Kazimierz Gwiazdowski

- Najważniejszymi tematami, które stoją przed komisją rolnictwa jest m.in. wspólna polityka rolna na lata 2021-2027, żeby wynegocjować jak najlepsze warunki finansowania na te lata. To są również rynki rolne mleka, tytoniu, wieprzowiny, jak również dalsza walka z ASF. To są takie najważniejsze kierunki, jakie planujemy w pracy przyszłej komisji rolnictwa i rozwoju wsi - mówi Kazimierz Gwiazdowski.

Na wspólnej z posłem Gwiazdowskim konferencji prasowej europoseł Jurgiel wyraził też nadzieję, że jednym z wiceministrów rolnictwa będzie poseł z naszego regionu. Decyzje personalne mają zapaść w tym tygodniu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Krzysztof Jurgiel chce wyjaśnień i ewentualnej interwencji KE ws. importu kukurydzy z Ukrainy

31.10.2019, 12:43

Informacji i ewentualnej interwencji w sprawie importu kukurydzy z Ukrainy chce Krzysztof Jurgiel. Podlaski europoseł Prawa i Sprawiedliwości skierował w tej sprawie zapytanie do Komisji Europejskiej i do ministra rolnictwa i rozwoju wsi.


Krzysztof Jurgiel

28.05.2019, 08:32

"W swojej tej pracy pięcioletniej będę chciał pokazać, że nie zawiodłem zaufania, że podejmowane działania i zadania będą służyły naszemu regionowi".


Krzysztof Jurgiel [wideo]

6.05.2019, 08:38

O polityce rolnej i możliwościach dotowania rolnictwa w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok