Radio Białystok | Wiadomości | Koszykarze Żubrów Białystok wygrali "Rogate Derby" [zdjęcia, wideo]

Koszykarze Żubrów Białystok wygrali "Rogate Derby" [zdjęcia, wideo]

autor: Jerzy Kułakowski, Robert Bońkowski

22.01.2020, 17:38, akt. 23.01.2020, 00:34

Po raz drugi w tym sezonie koszykarskie drużyny z naszego regionu grały w tzw. "Rogatych Derbach". Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, mecz wygrali koszykarze Żubrów Białystok.

Żubry Białystok - Tura Bielsk Podlaski, 22.01.2020, fot. Joanna Szubzda

Lepszy start gości

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni. Koszykarze z Bielska Podlaskiego byli skuteczniejsi "pod koszem" i pierwszą kwartę zakończyli z trzypunktową przewagą nad Żubrami (19:16).

Bielszczanie prowadzili w spotkaniu nawet 25:17, jednak pod koniec II kwarty, to białostocki klub zaczął przejmować inicjatywę. Zespołowi Krzysztofa Kalinowskiego udało się odrobić stratę i Żubry na półmetku spotkania wyszły na prowadzenie 36:32.

Dominacja gospodarzy w drugiej połowie

W III kwarcie gospodarze zaczęli grać coraz śmielej. Przewaga Żubrów wzrastała. Przed ostatnią kwartą wyniosła dziewięć oczek (63:54). W IV kwarcie białostoczanie zyskali kolejne punkty przewagi i ostatecznie przypieczętowali wynik, pokonując Tur Bielsk Podlaski 84:71.

Były to drugie "Rogate Derby" w tegorocznych rozgrywkach 2. ligi koszykarskiej. W październiku ubiegłego roku, w Bielsku Podlaskim, także wygrali białostoczanie (97:90).

Po 16 rozegranych meczach Żubry są na 4. miejscu w tabeli. Tuż za nimi jest Tur Bielsk Podlaski z dwoma punktami straty. W lidze prowadzą Dziki Warszawa.

Arkadiusz Zabielski (Żubry Białystok): byliśmy dobrze przygotowani taktycznie

Kapitan białostockiej drużyny mówił po meczu, że zdawał sobie sprawę z tego, że mecz przeciwko Turowi będzie spotkaniem trudnym. Jak dodał, zespół Krzysztofa Kalinowskiego był dobrze przygotowany pod względem taktycznym pod rywali z Bielska. Cała wypowiedź kapitana Żubrów Białystok dostępna jest na radiowym kanale You Tube.

Łukasz Kuczyński (Tur Bielsk Podlaski): zawiodła skuteczność

Zawodnik gości zauważył po meczu, że Żubry Białystok były zespołem lepszym. Kuczyński dodał, że kluczem do zwycięstwa była skuteczność, która zawiodła w szeregach zespołu z Bielska Podlaskiego. Cała wypowiedź dostępna jest na kanale You Tube Polskiego Radia Białystok.

Kolejny mecz Żubry Białystok zagrają we własnej hali ze Stalą Stalowa Wola w sobotę (25.01) o 18:00. Tur Bielsk Podlaski pojedzie do Warszawy zmierzyć się z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

| red: sk, rbon, zmj

Żubry Białystok spotkały się w 16. kolejce 2. ligi koszykarskiej z zespołem PKK Pabianic. Zawodnicy Krzysztofa Kalinowskiego byli faworytami spotkania. Zwyciężyli z przewagą 29 punktów.

Memoriał im. Andrzeja Awdzieja - Młodzieżowy turniej koszykarski w SP19 w Białymstoku

13.12.2019, 07:18

To okazja do upamiętnienia znanego trenera i szansa dla młodych adeptów koszykówki na wygranie pucharu. W Białymstoku, w hali Szkoły Podstawowej nr 19 trwa pierwszy memoriał im. Andrzeja Awdzieja - byłego wieloletniego nauczyciela placówki.

Żubry Białystok pokonały KK AZS UW Warszawa w 2. lidze koszykówki [zdjęcia]

17.11.2019, 13:23

Po 6 tygodniach meczów wyjazdowych, do hali przy ul. Świerkowej wróciła drużyna Żubrów Białystok, która mierzyła się z KK AZS UW Warszawa. Koszykarze z Białegostoku wygrali spotkanie z zespołem prowadzonym przez Konrada Budkę 97:90.

Żubry Białystok lepsze w "rogatych derbach" regionu - wygrywają z Turem Basket Bielsk Podlaski [zdjęcia, wideo]

23.10.2019, 06:59

Po bardzo emocjonującym spotkaniu koszykarze Żubrów Białystok wygrali z Turem Basket Bielsk Podlaski w derbach regionu 97:90 w koszykarskiej drugiej lidze.