Radio Białystok | Wiadomości | Akcja "Bezpieczne zakupy" w Zambrowie

Akcja "Bezpieczne zakupy" w Zambrowie

autor: Adam Dąbrowski

25.03.2020, 14:08, akt. 14:15

O wprowadzenie w mieście akcji "Bezpieczne zakupy" zaapelowały do właścicieli sklepów w Zambrowie władze tego miasta.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Chodzi o wyznaczenie przez placówki godzin, w których klienci starsi traktowani będą priorytetowo i nie będą musieli czekać w kolejkach.

- Akcja jest zorganizowana ze względu na rosnącą liczbę zarażeń wirusem Covid-19, na co szczególnie narażone są osoby starsze, które powinny jak najkrócej przebywać w miejscach publicznych. Harcerze z ósmej zambrowskiej drużyny harcerskiej "Siedem Ogni" rozniosą plakaty do wszystkich sklepów z terenu miasta Zambrów - mówi Karolina Ilczuk z Urzędu Miasta w Zambrowie.

Harcerze mogą także zrobić zakupy, wyręczając osoby starsze, chore lub pozostające w kwarantannie. Odbywa się to maksymalnie bezpiecznie z zastosowaniem "strategii najmniejszego kontaktu - wyjaśnia drużynowy "Siedmiu Ogni" ks. Łukasz Rybiński.

- Jesteśmy podzieleni na koordynatora, osoby, które robią zakupy i osoby, które je rozwożą. Zapewniamy pomoc dziesięciu osobom przebywającym w domowej kwarantannie. Starszy, chorym. Ta liczba będzie się zwiększać, dlatego apelujemy: pozostańcie w domu i pozwólcie nam sobie służyć - mówi drużynowy.

Harcerzom pomagają także wolontariusze i ratownicy z zambrowskiej Grupy Ratowniczej "Nadzieja", więc możliwości pomocy są naprawdę duże i warto z tego skorzystać samemu pozostając w domu - namawiają organizatorzy akcji.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni PiS chcą miejskiego pakietu pomocowego dla lokalnego biznesu

23.03.2020, 17:45

Zwolnienie z czynszu za wynajem lokali komunalnych, brak opłat w strefie płatnego parkowania i od osób działających na miejskim targowisku czy zwolnienie lub odroczenie płatności np. podatku od nieruchomości - postulują radni PiS w Radzie Miasta Białystok.


Szpitale w naszym regionie otrzymują dodatkowe wsparcie na walkę z koronawirusem

23.03.2020, 08:25

W sumie około 800 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiej placówki. Środki te pochodzą od wojewody, marszałka województwa i prezydenta Suwałk. W tym ostatnim przypadku chodzi o 276 tysięcy złotych.


Augustowscy seniorzy nie muszą wychodzić z domów. Pomogą im wolontariusze

23.03.2020, 08:56

Konieczne zakupy w sklepie czy aptece mogą zrobić za nich wolontariusze.


Sąsiedzka pomoc białostoczan w czasie pandemii koronawirusa

17.03.2020, 15:59

Specjalne plakaty i własne ogłoszenia z numerami telefonów do osób, które mogą pomóc np. w drobnych zakupach czy wyprowadzeniu psa, pojawiają się na klatkach schodowych, powstała też specjalna grupa w mediach społecznościowych - tak białostoczanie chcą pomagać sąsiadom w czasie epidemii koronawirusa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok