Radio Białystok | Wiadomości | Posłowie Paweł Krutul i Beata Maciejewska interweniowali w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Goniądzu

Posłowie Paweł Krutul i Beata Maciejewska interweniowali w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Goniądzu

autor: Paweł Wądołowski

8.12.2020, 16:13, akt. 16:29

Czy dochodziło do przemocy między wychowankami w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Goniądzu? Sprawdzali to we wtorek (08.12), w ramach interwencji poselskiej posłowie Paweł Krutul i Beata Maciejewska.

Posłowie Paweł Krutul i Beata Maciejewska interweniowali w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski
Posłowie Paweł Krutul i Beata Maciejewska interweniowali w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski

Jak mówiła podczas spotkania z dziennikarzami posłanka, interwencja to skutek skargi szesnastoletniej podopiecznej Ośrodka i jej rodziców.

- Skarżyła się na to, że doświadczała przemocy od koleżanek, że też widziała tę przemoc. Skarżyła się na to, że uczyła się języka rosyjskiego, które wcześniej się nie uczyła i w związku z tym otrzymywała też oceny negatywne. Rodzice skarżyli się na to, że kiedy przyjechali po córkę, która miała zagrożone zdrowie, to trochę wyglądało jakby wystawiono ją, żeby nie stanowiła dalszego problemu - mówi posłanka Beata Maciejewska.

Na zarzuty posłów odpowiedział dyrektor ośrodka Sławomir Moczydłowski. Zastrzegł, że nie jest w stanie być w placówce przez całą dobę. Ale z rozmów z wychowawcami i podopiecznymi nie miał informacji o tym, że może dochodzić do przemocy między wychowankami.

Rozmawiamy z wychowawcami o różnych osobach, zwłaszcza tych, które są z tak zwanego ryzyka emocjonalnego, które mają trudności w adaptacji i powiem szczerze, że nie zgłaszały te osoby żadnych poważniejszych rzeczy, które mogły się zadziać w jej przypadku. Nie miałem ani z jej strony, bo z nią rozmawiałem wielokrotnie, co kilka dni, ani też ze strony innych osób informacji, że mogło dochodzić do jakieś przemocy - mówi dyrektor ośrodka.

Jak mówiła Beata Maciejewska, tego typu problemy mogą wynikać z braku odpowiedniej, systemowej opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla młodzieży, którą powinno gwarantować państwo.

W tej chwili w Ośrodku w Goniądzu przebywa ponad siedemdziesiąt dziewczyn w wieku od trzynastu do osiemnastu lat. Pochodzą z całej Polski.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Poseł Truskolaski pyta o umowę spółki Polregio z urzędem marszałkowskim

3.12.2020, 20:14

Chcą 10-letniej umowy między spółką Polregio a Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Związkowcy z Solidarności Polregio w Białymstoku uważają, że krótkoterminowa umowa utrudni spółce inwestowanie.


Czy na terenie gminy Kuźnica zakopano odpady z oczyszczalni ścieków? - pytają posłowie Konfederacji

24.11.2020, 14:28

Poseł Konfederacji Robert Winnicki domaga się wyjaśnień od wójta gminy Kuźnica ws. przechowywania odpadów z miejscowej oczyszczalni ścieków. 

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok