Radio Białystok | Wiadomości | Rozstrzygnięto konkurs Hackathon Podlaskie 4.0

Rozstrzygnięto konkurs Hackathon Podlaskie 4.0

autor: Ryszard Minko

17.12.2020, 14:53, akt. 15:00

Wirtualny spacer po regionie promujący województwo czy aplikacja kreująca hodowlę zwierząt to najciekawsze studenckie pomysły na rozwijanie rolniczego przemysłu 4.0 w Podlaskiem.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

20 kilkuosobowych drużyn z całej Polski wzięło udział w konkursie Hackathon, podczas którego musieli wypracować nowoczesne rozwiązania stymulujące rozwój regionu przy użyciu nowoczesnych technologii.

Jednym ze zwycięskich pomysłów okazał się projekt promocji regionu opracowany przez studentów Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. 

- Proponujemy potencjalnym inwestorom wirtualny spacer po regionie przy użyciu gogli rozszerzonej rzeczywistości. Można tam pokazać nowoczesny potencjał regionu z walorami przyrodniczymi - mówi Beata Tochwin.

Inne ze zwycięskich pomysłów dotyczyły między innymi projektu rewitalizacji Dworca Fabrycznego w Białymstoku czy optymalizację produkcji mleka w oparciu o stały monitoring stanu zdrowia stada poprzez specjalne oprogramowanie. 

- Wszystkie pomysły są jak najbardziej możliwe do realizacji i dowodzą, że młodzi ludzie znają nowe technologie i potrafią znaleźć dla nich miejsce w nowoczesnym rolnictwie - mówi współorganizator konkursu, prezes Fundacji Regionalny Ekosystem Innowacji Rafał Mejsak.

Organizatorami Hackathonu Podlaskie 4.0 były Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości i Fundacja Regionalny Ekosystem Innowacji, a współorganizatorem Województwo Podlaskie. Zwycięskie zespoły w każdej kategorii otrzymały po 5 tysięcy złotych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


20 drużyn z całej Polski walczy o zwycięstwo w konkursie Hackathon 4.0

11.12.2020, 15:02

Mieli 24 godziny by przygotować prototyp, wizualizację czy tylko koncepcję wspierającą rozwój nowoczesnego przemysłu w województwie podlaskim. 20 studenckich drużyn z całej Polski walczy o zwycięstwo w konkursie Hackathon 4.0.


Młodzi naukowcy z białostockich uczelni z grantami NCN

1.12.2020, 15:00

Od wykładów poświęconych estetyce w opisie krajobrazu, po skomplikowane badania dotyczące zapylania storczyków czy efektywności mechanizmów usuwania mikrozanieczyszczeń.


Białostockie Epi-Centrum Nauki nagrodzone "Kryształem Przetargów Publicznych"

14.10.2020, 07:35

Białostockie Epi-Centrum Nauki to najlepsza inwestycja w sektorze publicznym. Tak uznała redakcja miesięcznika "Przetargi Publiczne", która nagrodziła za to Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.


Naukowcy Politechniki Białostockiej stworzyli robota do dezynfekcji powierzchni [zdjęcia, wideo]

16.09.2020, 12:27

Robota, który może dezynfekować duże powierzchnie m.in. w szpitalach, szkołach czy centrach handlowych, stworzyli naukowcy Politechniki Białostockiej. Robot wykorzystuje do zwalczania bakterii i wirusów promieniowanie UV-C. Urządzenie ma wejść na rynek jeszcze w tym roku.


Trzy największe podlaskie uczelnie dostaną prawie 2 mln zł dofinansowania na komercjalizację badań

25.08.2020, 14:33

Przedstawiciele Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego opowiedzieli podczas konferencji prasowej we wtorek (25.08) o projekcie „Inkubator Innowacyjności 4.0”
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłośćJerzy Maksymiuk, fot.: Sylwia Krassowska
KULTURA
9.04.2021, 10:02, akt. 13:05

Jerzy Maksymiuk kończy 85 lat

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok