Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież akumulatorów z samochodów

Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież akumulatorów z samochodów

autor: Grzegorz Pilat

21.01.2021, 18:14, akt. 18:18

Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyznom podejrzanym o kradzież akumulatorów z samochodów. Do zdarzeń dochodziło od października do listopada zeszłego roku w Białymstoku i w okolicach miasta.

fotolia.com
fotolia.com

Jak mówi asp. Katarzyna Zarzecka z KMP w Białymstoku, policjanci sprawdzali w tej sprawie każde zgłoszenie. Po kilku miesiącach śledczym udało się rozbić grupę złodziei.

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, najpierw ustalili tożsamość, a następnie zatrzymali 4 podejrzanych o liczne kradzieże akumulatorów. Z kilkunastu zaparkowanych pojazdów zniknęły akumulatory. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 30 tysięcy złotych - wyjaśnia asp. Katarzyna Zarzecka.

Zatrzymani to trzej 18-latkowie i 30-latek.

- Dzięki wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego, mundurowi ustalili tożsamość podejrzanych. Do dwóch pierwszych zatrzymań doszło w poniedziałek. W trakcie przeszukania domu u jednego z mężczyzn, mundurowi znaleźli 11 gramów suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Już następnego dnia, w ręce kryminalnych wpadło dwóch kolejnych podejrzanych. Wszyscy zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania. Usłyszeli już liczne zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania tych przestępstw. Jeden z 18-latków dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków - dodaje asp. Katarzyna Zarzecka.

Decyzją sądu 3 mężczyzn trafiło na 3 miesiące do aresztu.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


85-letnia mieszkanka Białegostoku przekazała złodziejom pieniądze i biżuterię

20.01.2021, 13:52

Ponad 100 tys. zł i biżuterię nieznanej wartości przekazała oszustom 85-letnia mieszkanka Białegostoku. To kolejna ofiara złodziei, którzy przez telefon podają się za bliskich członków rodziny i proszą o pieniądze.


Kradzież, pobicie, narkotyki - 20-latek z Grajewa odpowie za wiele przestępstw

2.01.2021, 15:05

Zarzuty kradzieży z włamaniem, pobicia i posiadania narkotyków usłyszał 20-letni mieszkaniec Grajewa. Jak ustalili policjanci, do przestępstw miało dochodzić od kwietnia do września zeszłego roku. Młody mężczyzna miał włamać się m.in. do salonu fryzjerskiego i kilku piwnic.


Boćki: czujne sąsiadki spłoszyły złodzieja

23.12.2020, 15:40

Dzięki czujnym sąsiadkom małżeństwo z gminy Boćki nie straciło oszczędności życia. Do ich domu włamał się 41-letni obywatel Białorusi, ale szybka interwencja dwóch sąsiadek spłoszyła złodzieja.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok