Radio Białystok | Wiadomości | W Augustowie można korzystać z kilku przygotowanych tras narciarskich

W Augustowie można korzystać z kilku przygotowanych tras narciarskich

autor: Marta Sołtys

6.02.2021, 13:18, akt. 14:43

Z czterech tras narciarskich mogą korzystać mieszkańcy i turyści w Augustowie. Szlaki są odpowiedni przygotowane i zabezpieczone, a korzystanie z nich jest bezpłatnie.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Dwie drogi przez las przygotowało augustowskie nadleśnictwo. Łącznie na nartach można pokonać nawet kilka kilometrów - mówi nadleśniczy Wojciech Szostak.


Jedna trasa rozpoczyna się obok mostku przy drodze do Lipska i idzie skrótem do dworca PKP. Później na nartach biegowych możemy pobiec od osiedla Silikaty aż do Studzienicznej. Nie mogliśmy jej połączyć w całość, wiec czasami trzeba przejść przez szosę na Sejny. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze więcej, to przy stanicy Swoboda obok jeziorek jest również przygotowany piękny szlak - podkreśla Wojciech Szostak.


Dwie trasy wytyczono w mieście. Jedna prowadzi obok amfiteatru nad jeziorem Necko, druga w okolicach Bazy Sportów Wodnych po błoniach nad rzeką Nettą. Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Paweł Głowacki mówi, że do przygotowywania ich wykorzystano nieużywany już od kilku lat ratrak.


Trasy są dość ciekawie przygotowane. Mają po kilkaset metrów, jeśli chodzi o pętle. Dłuższa znajduje się przy amfiteatrze. Nie mają one kształtu kółka, tylko ósemek zawijasy i zakręty. Są również proste odcinki. Są one trochę wymagające. Będziemy je cały czas poprawiać i szlifować - dodaje Paweł Głowacki.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od 12 lutego przez dwa tygodnie zniesiona część obostrzeń

5.02.2021, 11:08

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił decyzje dot. ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne 2 tygodnie.


Grzegorz Kuczyński

2.02.2021, 12:54

Las Zwierzyniecki jest naturalnym filtrem powietrza w centrum miasta. Zachęcam, by tam wyjść pobiegać, zamiast między domkami, gdzie jest dużo smogu - mówi Grzegorz Kuczyński.


Augustowski ratrak jest bezużyteczny?

1.02.2021, 08:06

Co dzieje się z zakupionym kilka lat temu ratrakiem, który miał służyć do przygotowywania tras narciarskich? - pytają augustowscy radni.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok