Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki sąd warunkowo umorzył postępowanie ws. podrabiania podpisów obecności na szkoleniach dla piłkarzy

Białostocki sąd warunkowo umorzył postępowanie ws. podrabiania podpisów obecności na szkoleniach dla piłkarzy

2.03.2021, 15:13, akt. 15:40

Sąd Rejonowy w Białymstoku warunkowo umorzył we wtorek (02.03) postępowanie karne wobec trzech osób, oskarżonych w procesie dotyczącym podrobienia podpisów obecności na szkoleniach m.in. z zapobiegania korupcji w sporcie, przeprowadzonych dla potrzeb Jagiellonii Białystok.

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko

Sąd warunkowo umorzył wobec całej trójki oskarżonych, w tym dwóch trenerów pracujących z młodymi piłkarzami, postępowanie karne na dwa lata. Mają jednak zapłacić świadczenie pieniężne - na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - w kwotach od 15 tys. zł do 1 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy nie zaskarży go prokuratura; jej przedstawiciela nie było na wtorkowej rozprawie, ani na publikacji wyroku. Obrona wnioskowała albo o uniewinnienie, albo właśnie o warunkowe umorzenie postępowania.

Przestępstwo miało polegać na podrabianiu dokumentów w latach 2016 i 2017. Chodziło o podpisy uczestników na listach obecności na dwóch rodzajach obowiązkowych szkoleń: "Zapobieganie korupcji w sporcie, problem uzależnienia od gier hazardowych" oraz "Polityka antydyskryminacyjna". Dotyczy to zarówno podpisów własnoręcznie podrabianych przez oskarżonych, jak też namawianie do podrabiania innych osób.

Szkolenia zostały przeprowadzone dla potrzeb SSA Jagiellonia Białystok; były wymagane do przeprowadzenia procesu licencyjnego niezbędnego do gry w piłkarskiej ekstraklasie w sezonie 2016-2017 i 2017-2018, którego wymogi opisane są w podręczniku licencyjnym. Klub ubiegający się o licencję m.in. musiał zorganizować dla określonej grupy osób stosowne szkolenia i przedstawić dokumentację, że te osoby wzięły w nich udział.

Zarzuty objęły dwóch trenerów grup młodzieżowych, m.in. drużyn 15-, 17- czy 19-latków oraz młodego piłkarza - wówczas zawodnika w zespole młodzieżowym U-19 Jagiellonii.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Warunkowe umorzenie sprawy kibica, który wbiegł na murawę po meczu Jagiellonii

27.01.2021, 09:28

Warunkowe umorzenie postępowania karnego na rok próby, 500 zł na cel społeczny - taki wyrok zapadł w środę (27.01) wobec kibica piłkarskiego, który po meczu Jagiellonii i Wisły Kraków zszedł z trybun białostockiego stadionu na boisko, by zrobić sobie zdjęcie z Jakubem Błaszczykowskim. Mężczyzna stanął przed Sądem Rejonowym w Białymstoku pod zarzutem naruszenia przepisów bezpieczeństwa imprez masowych.


Rozpoczął się proces dot. podrabiania podpisów obecności na szkoleniach dla Jagiellonii Białystok

17.11.2020, 14:09

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się we wtorek (17.11) proces dotyczący szkoleń m.in. z zapobiegania korupcji w sporcie, przeprowadzonych dla potrzeb Jagiellonii Białystok. Prokuratura oskarżyła trzy osoby o podrobienie podpisów obecności na listach uczestników tych szkoleń.


Trzy osoby oskarżone o podrabianie podpisów obecności na szkoleniach w Jagiellonii Białystok

19.12.2019, 14:43

Jest akt oskarżenia w sprawie fałszowania dokumentów dotyczących szkoleń w Jagiellonii Białystok. Przed sądem stanie trzech mężczyzn, którzy mieli być związani z klubem piłkarskim. Wszyscy przyznali się do winy.




Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS





Szpiedzy, wielka historia i miłość














źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok