Radio Białystok | Wiadomości | W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Sokółce

W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Sokółce

autor: Marcin Gliński

4.04.2021, 12:15, akt. 12:28

Ma to być nowoczesny budynek, w którym będą miejsca do czytania, organizowania wykładów, spotkań i wystaw. W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Sokółce.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak mówi burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, to inwestycja bardzo potrzebna, bo obecna siedziba biblioteki miejskiej nie należy do gminy i jest zbyt mała.


- Biblioteka prężnie żyje, można powiedzieć, że to drugi dom kultury w Sokółce. Niestety, ta biblioteka, która obecnie mieści się w spółdzielni mieszkaniowej, to nie jest własność gminy, więc bez sensu byłby remont. Tym bardziej że księgozbiory się powiększają i potrzeba coraz więcej miejsca. Trzeba też więcej miejsca dla młodzieży do spotykania się, miejsca na odczyty, różne warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób starszych - zaznacza burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.


Nowa siedziba biblioteki miejskiej ma być wybudowana przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.


- Biblioteka ma być lustrzanym odbiciem budynku obecnego OPS-u. Docelowo ma tam być m.in. duża sala, gdzie będzie można zostawić dzieci, gdzie będzie opiekunka. Chcemy też tam zorganizować wystawę o Obławie Augustowskiej. Pozyskaliśmy 1 mln 300 tys. złotych z Funduszu Inicjatyw Lokalnych, ale biblioteka kosztuje minimum 4,5 mln zł. Więc niestety będę musiała ciąć niektóre koszty, przede wszystkim na niektórych inwestycjach - podkreśla burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.


W nowej siedzibie biblioteki przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sokółce docelowo mają znaleźć się pomieszczenia nie tylko na książki, ale też sala audiowizualna i konferencyjna. Budowa nowej placówki ma zakończyć się w 2022 roku.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Sokółce przybędzie blisko 80 nowych instalacji fotowoltaicznych

3.04.2021, 07:21

Dzięki temu chcą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i wydatki, które mieszkańcy ponoszą za prąd. Władze Sokółki pozyskały unijne dofinansowanie na blisko 80 instalacji fotowoltaicznych, z których skorzystają mieszkańcy gminy.


Władzom Sokółki nie udało się sprzedać miejskiego przedsiębiorstwa Agromech - pracownicy dostali wypowiedzenia

23.03.2021, 22:09

Pracownicy firmy Agromech w Sokółce dostali wypowiedzenia - władzom samorządowym nie udało się sprzedać miejskiego przedsiębiorstwa.


W 2022 r. mieszkańcy Sokółki będą mieli możliwość przyłączenia się do sieci gazowej

30.01.2021, 07:57

W przyszłym roku pierwsi mieszkańcy Sokółki będą mieli możliwość przyłączenia się do sieci gazowej. Tak deklaruje inwestor - Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., który w miasteczku zamierza wybudować stację regazyfikacji LNG.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

REKLAMA
Plum Ekiden

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok