Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku można zobaczyć spektakle i wystawę w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych [zdjęcia]

W Białymstoku można zobaczyć spektakle i wystawę w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych [zdjęcia]

autor: Olga Gordiejew

26.06.2021, 16:13, akt. 16:23

W Białymstoku trwa Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych.

Wystawa "Nasz BTL. Nasz Wilkowski", fot. Sylwia Krassowska
Wystawa "Nasz BTL. Nasz Wilkowski", fot. Sylwia Krassowska

W sobotę (26.06) o 18:00 Teatr Klinika Lalek pokaże w plenerze na Placu im. Stanisława Moniuszki "Cyrk Tarabumba". To ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym zamiast żywych zwierząt zobaczymy duże marionety.

Wieczorem o 20:00 premierowy spektakl "Casanova" - opowieść o słynnym uwodzicielu - pokażą białostoccy lalkarze, a w galerii BTL oglądać możemy wystawę "Nasz Wilkowski" - mówi dyrektor Białostockiego Teatru Lalek Jacek Malinowski.

Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Wilkowskiego, również na skwerze przy Kawiarni Lalek pojawiła się specjalna instalacja.

- Instalacja nawiązuje do pastorałki, drabin które były głównym elementem scenograficznym. To przedstawienie przełomowe, które z lekarza uczyniły aktora. Do tego momentu lalkarze często byli poruszaczami zza parawanu, a tutaj Jan Wilkowski dokonał takiego przełomu, wyszedł przed ten parawan i od tego momentu, mam wrażenie, lalkarzom było już nieco łatwiej - mówi Jacek Malinowski.

Instalacje oglądać możemy o dowolnej porze spacerując wokół Białostockiego Teatru Lalek. A w ramach Festiwalu Metamorfozy w niedzielę (27.06) warto zobaczyć monodram Natalii Sakowicz "Romans". Początek o 19:00.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Za nami pierwszy weekend Festiwalu Teatru Lalek dla Dorosłych "Metamorfozy"

20.06.2021, 11:28

To święto teatru lalek dla dorosłych i okazja do zapoznania się z dokonaniami wybitnych twórców teatralnych, trendami i inspiracjami współczesnej sztuki scenicznej z całego świata. Choć w nieco zmienionej przez pandemię formule, ale udało się w tym roku zorganizować Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek” w Białymstoku.


Dni Miasta Białegostoku - na scenie wystąpią Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski

16.06.2021, 13:59

W plenerowym koncercie na Dni Miasta Białegostoku w związku z pandemicznymi obostrzeniami będzie mogło wziąć udział 3 tys. osób - poinformowano w środę (16.06) na konferencji prasowej. Na scenie wystąpi Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski.


Festiwal "Metamorfozy Lalek" w Białymstoku w zmienionej formie

18.06.2021, 10:27

W nieco zmienionej przez pandemię formule, ale jest. W Białymstoku rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek”.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok