Radio Białystok | Wiadomości | Dni Miasta Białegostoku - na scenie wystąpią Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski

Dni Miasta Białegostoku - na scenie wystąpią Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski

16.06.2021, 13:59, akt. 14:24

W plenerowym koncercie na Dni Miasta Białegostoku w związku z pandemicznymi obostrzeniami będzie mogło wziąć udział 3 tys. osób - poinformowano w środę (16.06) na konferencji prasowej. Na scenie wystąpi Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski.

Źródło: Dawid Gromadzki/UM
Źródło: Dawid Gromadzki/UM

Dni Miasta Białegostoku - w plenerowym koncercie będzie mogło wziąć udział 3 tys. osób - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dni Miasta Białegostoku odbędą się od 25 do 27 czerwca

Dni Miasta Białegostoku odbędą się od 25 do 27 czerwca - poinformował w środę na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Mówił, że dni miasta wracają po rocznej przerwie, kiedy ze względu na pandemię nie było żadnych uroczystości związanych z tym świętem, a były tylko - jak zaznaczył - "elementy symboliczne". "W tym roku wracamy, może jeszcze nie z pełną mocą, ale prawie, do organizacji dni miasta" - powiedział Tadeusz Truskolaski.

Głównym wydarzeniem jest sobotni plenerowy koncert, który odbywa się w centrum miasta, na Rynku Kościuszki. W tym roku wystąpią - jak mówił Truskolaski - trzy gwiazdy: Roksana Węgiel, zespół Video i Krzysztof Zalewski. "Koncert zostanie zorganizowany z zachowaniem reżimu sanitarnego" - powiedział.

"Mamy już wszystkie potrzebne zezwolenia na organizację imprezy masowej" - powiedziała dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury, który jest głównym organizatorem imprezy Grażyna Dworakowska. Powiedziała, że w koncercie będzie mogło wziąć udział w sumie 3 tys. osób. Zgodnie z obostrzeniami i limitami - jak dodała - na imprezę może zostać wpuszczonych 250 osób niezaszczepionych. Pozostali uczestnicy koncertu będą to osoby zaszczepione, co ma być weryfikowane.

Grażyna Dworakowska mówiła, że wszystkich uczestników koncertu będzie obowiązywało wypełnienie zaświadczenia, w którym będzie musiał wpisać imię i nazwisko, numer telefonu a także zaznaczyć, czy jest osobą zaszczepioną, czy nie.


Będą trzy sektory

Zgodnie z wymogami sanitarnymi i rządowymi plac, na którym odbędzie się koncert został podzielony na trzy sektory - mówiła dyrektorka. W każdym z sektorów będzie ok. 1 tys. widzów. Będzie też rozstawiony telebim.

W ramach dni miasta zaplanowano również wręczenie Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego oraz wręczenie Nagrody Artystycznej prezydenta miasta.

Wśród imprez towarzyszących odbędą się m.in. spacery po białostockich osiedlach czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych "Metamorfozy Lalek".

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki Blues Festival w tym roku na mniejszych scenach i tylko z polskimi wykonawcami

7.06.2021, 19:20

Znamy już oficjalny program tegorocznej edycji Suwałki Blues Festival. Organizatorzy zaprezentowali go w poniedziałek (7.06) podczas specjalnej konferencji prasowej.


XIV Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk" w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

6.06.2021, 08:07

To pierwsza tak duża impreza na białostockim Rynku Kościuszki od wielu miesięcy. W niedzielę (6.06) rozpoczął się XIV Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk".


Zmiany w Suwałki Blues Festival

2.06.2021, 09:35

14. edycja Suwałki Blues Festival będzie inna niż te, do których przywykliśmy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok