Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje na środę

Wakacyjne propozycje na środę

autor: Olga Gordiejew

21.07.2021, 09:07, akt. 23.07.2021, 14:15

"Dziś w kulturze" - to zbiór aktualnych, najbardziej atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na dany dzień, ale nie tylko. Olga Gordiejew i Dorota Sokołowska wybiegają także w niedaleką przyszłość, by żadna wystawa, koncert, spotkanie autorskie, czy festiwal nie uszły państwa uwadze.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Warsztaty wykorzystujące technikę makramy w Klubie Fama

W ramach Akcji Lato na środę (21.07) zaplanowano warsztaty wzmacniające emocjonalnie, wykorzystujące technikę makramy "Popleć i zapleć".

Warsztaty składają się z dwóch części. W pierwszej, w trakcie aktywizujących zadań indywidualnych i grupowych “pleciemy” o relacjach, pojawiających się w nich trudnościach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. W drugiej dzieci uczą się zaplatania prostego projektu techniką makramy, który zabiorą do domu. Obie części łączy motyw sznurka, przy którym grupa “plecie” i który zaplata.

O 10:00 rozpoczynają się warsztaty dla dzieci w wieku od 5-8 lat, a o 13:00 dla uczestników 9+. Wszystko to w Klubie Fama przy ul. Legionowej 5.


Zajęcia interaktywne "Pamiątka z Białegostoku"

Trwają Wakacje z Muzeum Historycznym w Białymstoku. We środę - zajęcia interaktywne "Pamiątka z Białegostoku". Letni czas sprzyja zwiedzaniu, dlatego w Muzeum Historycznym możemy poznać lepiej zabytki stolicy Podlasia. 

Zobaczymy niezwykły pokaz multimedialny na makiecie przedstawiającej barokowy Białystok. Sprawdzimy, kiedy powstał najstarszy białostocki kościół i do czego służył budynek wagi miejskiej. Dowiemy się również, co wspólnego z Białymstokiem mają śledzie, balony i żubr. W części warsztatowej pomalujemy bawełniane torby, tworząc niepowtarzalną pamiątkę z Białegostoku.

Początek zajęć o 11.00.


Zajęcia plastyczne dla dzieci w augustowskim MDK

W Augustowie dziś artystyczna środa – czyli zajęcia plastyczne dla dzieci. 

Augustowskie Placówki Kultury próbują inspirować najmłodszych mieszkańców miasta do twórczego spędzania czasu w wakacje i zapraszają dzieci w wieku od 7 lat na Artystyczne Środy do Miejskiego Domu Kultury. 

A dziś na chętnych czekają: zajęcia z Pracownią Ceramiczną Kulka – Rybka i plener malarski Krajobraz nad Nettą (to na Błoniach nad Nettą). Początek o 10:00.


Teatralny wieczór w Knyszynie

W Knyszynie dziś teatralny wieczór. Zobaczymy przedstawienie "Zielony Gil" Teatru The Mask. 

Barwna komedia, która opowiada o perypetiach miłosnych młodej dziewczyny, która dla zdobycia serca swego wybranka, przebierze się za… niejakiego don Gila i ułoży misterny plan, którego finał zaskoczy wszystkich. Zanim jednak do tego końca dobrniemy, czeka nas wiele zaskakujących zwrotów akcji. 

Początek spektaklu dziś w Ośrodku Kultury w Knyszynie o 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Łapach działa już nowy Dom Kultury

21.07.2021, 07:25

Jest tam sala widowiskowa na prawie 300 osób, a także kilkanaście pracowni do prowadzenia warsztatów. W Łapach oddano do użytku nowy Dom Kultury.


W Suwałkach wystąpi Alosza Awdiejew z zespołem

20.07.2021, 09:08

To koncert, który miał się odbyć w maju, ale przełożono go z uwagi na pandemiczne obostrzenia.


Akcja Lato w Białostockim Ośrodku Kultury

19.07.2021, 09:07

To propozycja dla wszystkich, którzy przynajmniej część wakacji spędzają w mieście. Białostocki Ośrodek Kultury z myślą o dzieciach organizuje Akcję Lato.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok