Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje kulturalne w regionie

Wakacyjne propozycje kulturalne w regionie

autor: Dorota Sokołowska

4.08.2021, 09:32, akt. 09:56

Kolorowe parasolki wiszą nad głowami przy ulicy Kilińskiego, lubimy się przy nich zatrzymywać i robić zdjęcia, ale warto też czasem zajrzeć do jednej z instytucji kulturalnych, które się przy niej znajdują.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Dziś polecamy wizytę w Galerii Marszand, w której gości podlaska sztuka. Obrazy kilkunastu znanych w naszym regionie twórców zachęcają do zanurzenia się w świat lata, pełnego kolorów i zapachów. Na wystawie prezentowane są prace malarzy związanych z galerią. Tematyka i technika swobodna, zależna tylko od artystów. Do oglądania tylko przez tydzień, po 14 sierpnia zmiana ekspozycji.

A może do kina, na jubileusz? Uwielbiany na całym świecie girlsband BLACKPINK świętuje 5. rocznicę swojego debiutu premierą filmu Blackpink the Movie.
Grupa BLACKPINK w której skład wchodzą JISOO, JENNIE, ROSÉ i LISA zadebiutowała 8 sierpnia 2016 r. i błyskawicznie zdobyła ogromną popularność, zyskując stale rosnącą liczbę fanek i fanów, którzy określają się mianem BLINK. To właśnie w prezencie dla tych fanek i fanów powstał film BLACKPINK THE MOVIE, podsumowujący gorącą atmosferę i najwspanialsze momenty minionych pięciu lat. Seanse w Heliosie, w Alfie, w środę (4.08) o 16:00, i w niedzielę o 18:00.

 

Wertep jeździ po regionie i do niedzieli będzie ciekawił młodszych i starszych sztuką teatralną. W środę od 17:00 jest w Gródku, przy Gminnym Centrum Kultury. Zobaczymy trzy spektakle "DZIADEK DO ORZECHÓW – HISTORIA NIEZWYKŁA" i "JEMIOŁA & SZWED".


W  Supraślu trwa Slow Fest. Warsztaty rękodzielnicze (zaczynają się o 16:00) i film fabularny „Stokrotki” (o 19:00) - to propozycje na środę. A w niedzielę o 18:00 koncert naszej koleżanki  Miłki Malzahn, która zagra „Dziennik Zmian” w Domu Ludowym.

Przed nami jeszcze dwa dni Tykocińskiej Akademii Kresów. W samo południe będzie WSPOMNIENIE O MARIANIE HEMARZE, a po filmie debata o bohaterze. Udział zapowiedzieli - Anna Mieszkowska i Wiktor Zborowski. Po 15:00 spotkanie z Jackiem Bromskim – reżyserem trylogii „U Pana Boga…”. Wieczorem zaś pieśni i utwory Mariana Hemara, Bułata Okudżawy i Wojciecha Młynarskiego zaśpiewa Marian Opania. Początek o 20:30. O 22:00 w Kinie Nocnym na rynku będzie projekcja filmu ABC MIŁOŚCI i kilka słów o obrazie wygłosi Grzegorz Rogowski. Festiwal zakończy się w czwartek, a więcej o tym przedsięwzięciu w Podróżach po Kulturze - w niedzielę po 9:00.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Piotr Domagała o atrakcjach jakie czekają podczas festiwalu Slow Fest

1.08.2021, 11:45

Spotkania poetów, warsztaty pisania ikon i o jodze, koncerty i filmy - zaczął się Slow Fest - i w Supraślu dużo się dzieje. O wydarzeniach, które przed nami - Dorota Sokołowska rozmawia z dyrektorem artystycznym festiwalu Piotrem Domagałą.


Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wertep" wędruje po Podlasiu [zdjęcia]

1.08.2021, 10:55

Przełom lipca i sierpnia to czas rodzinnych weekendów teatralnych w regionie. Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Wertep".


Spotkania literackie i filmowe - Tykocińska Akademia Kresów [zdjęcia, wideo]

1.08.2021, 14:13

Kresy w obiektywie, piosence i postaciach. Projekcje filmów, spektakle teatralne, koncerty, wernisaże, spotkania autorskie, wspomnienia. To wszystko czekało na uczestników dziewięciodniowej Tykocińskiej Akademii Kresów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok