Radio Białystok | Wiadomości | Wakacyjne propozycje na wtorek

Wakacyjne propozycje na wtorek

autor: Olga Gordiejew

17.08.2021, 10:42, akt. 10:47

"Dziś w kulturze" - to zbiór aktualnych, najbardziej atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na dany dzień, ale nie tylko. Olga Gordiejew i Dorota Sokołowska wybiegają także w niedaleką przyszłość, tak, by żadna wystawa, koncert, spotkanie autorskie, czy festiwal nie uszły państwa uwadze.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wakacje w Muzeum Historycznym w Białymstoku

Trwają wakacje i wciąż możemy zaglądać do różnych oddziałów Muzeum Podlaskiego by korzystać ze specjalnie przygotowanych na lato wystaw, prezentacji i warsztatów...

I tak w Muzeum Historycznym w Białymstoku możemy dowiedzieć się jak mieszkali bogaci białostoczanie sto lat temu i jakimi przedmiotami się otaczali. Możemy zwiedzić wystawę „W białostockiej kamienicy” i zobaczyć jak wyglądały dawne meble, lampy i zegary. Sprawdzimy, który mebel był najważniejszy w gabinecie pana domu oraz jak spędzano czas w salonie.

Chętni mogą sami urządzić wnętrza dawnego mieszczańskiego domu, aranżując historyczny "domek dla lalek".

A już w środę (18 sierpnia) w Muzeum Historycznym o godz. 11 możemy poznać "Sekrety dawnej urody".

Jakich kosmetyków używały dawniej panie, by pięknie wyglądać? Co robiły, by mieć zdrową cerę i lśniące włosy? Jak pachną perfumy sprzed stu lat? Porozmawiamy o tym, jak dbały o zdrowie i urodę przedwojenne elegantki. Zajrzymy do buduaru jednej z nich i obejrzymy najważniejszy mebel – toaletkę wraz z niezbędnymi przyborami. Odwiedzimy też salon fryzjerski w Hotelu Ritz. A w części warsztatowej można będzie przygotować aromatyczną sól, idealną do relaksującej kąpieli.


Zajęcia interaktywne w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Jeśli zdecydujemy się wybrać poza Białystok to w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy czekają na odwiedzających zajęcia interaktywne.

"Dawne gry i zabawy towarzyskie" - tu w programie między innymi: krokiet, wolant, ślepa babka, strzelanie z łuku, bańki mydlane. Dodatkowa atrakcja: tworzenie portretów techniką konturową (shilouette).

"Iluminacje i lampiony" to zajęcia podczas których uczestnicy wysłuchają opowieści o powstaniu i tradycji oświetlania i dekorowania otoczenia lampionami. Ukoronowaniem spotkania będzie wykonanie własnego, niepowtarzalnego lampionu.

A miłośnicy przyrody mogą wziąć udział  w zajęciach w parku z zeszytem-przewodnikiem, zawierającym informacje o roślinach i zwierzętach oraz zmianach, jakie zachodzą w przyrodzie w ciągu roku. Chęć udziału w zajęciach trzeba wcześniej zgłosić telefonicznie w Muzeum.


Gra miejska w Tykocinie

A Muzeum w Tykocinie proponuje grę miejską "Na tropach królewskiego skarbu". Gra skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, rodzin jak i grup przyjaciół. Jednocześnie w zabawie może uczestniczyć sześć, maksymalnie czteroosobowych zespołów. Gra rozpoczyna się przy Wielkiej Synagodze w Tykocinie.

Uczestnicy otrzymają karty gry i wyruszą w podróż, która poprowadzi ich do najcenniejszych zabytków i najciekawszych zakątków miasta.Udział w grze można zgłaszać mailowo: synagoga@muzeum.bialystok.pl oraz bezpośrednio w Muzeum w Tykocinie.


| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wakacyjne propozycje kulturalne na poniedziałek

16.08.2021, 09:28

"Dziś w kulturze" - to zbiór aktualnych, najbardziej atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na dany dzień, ale nie tylko. Olga Gordiejew i Dorota Sokołowska wybiegają także w niedaleką przyszłość, tak, by żadna wystawa, koncert, spotkanie autorskie, czy festiwal nie uszły państwa uwadze.


Pamiętanie Miłosza - debata i wspólne czytanie dzieł noblisty w 17. rocznicę jego śmierci

14.08.2021, 16:06

Wspólne czytanie dzieł Czesława Miłosza oraz debata pt. „Miłosz i długi cień wojny” wypełnią sympozjum "Pamiętanie Miłosza", które odbędzie się w sobotę (24.08) wieczorem w dworku w Krasnogrudzie z okazji 17. rocznicy śmierci noblisty.


Wakacyjne propozycje kulturalne na weekend

14.08.2021, 06:55

Ten weekend upłynie przede wszystkim pod znakiem Święta Wojska Polskiego. Obchodzone jest ono co roku 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej "Cudem nad Wisłą". Oprócz oficjalnych uroczystości w miejscach pamięci, zaplanowano też wydarzenia towarzyszące.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok