Radio Białystok | Wiadomości | Ośrodek dla dzieci ze spektrum autyzmu w Białymstoku apeluje o wsparcie

Ośrodek dla dzieci ze spektrum autyzmu w Białymstoku apeluje o wsparcie

autor: Olga Gordiejew

17.08.2021, 17:04, akt. 18:36

Potrzebne są artykuły budowlane i pieniądze na remont. Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku potrzebuje pomocy. Budynek zalała woda.

Zalanie w ośrodku dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, fot. Monika Kalicka
Zalanie w ośrodku dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, fot. Monika Kalicka

W łazience na piętrze pękła rura i zalała pomieszczenia terapeutyczne, również te na dole. Ośrodek wymaga teraz osuszenia i odnowienia, by mogły tam wrócić dzieci - mówi wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Białymstoku Monika Hurcewicz.

Cały czas trwają prace porządkowe, pracują wypożyczone osuszacze, ale ściany i podłogi są tak nasiąknięte wodą, że dopiero za kilka tygodni będzie wiadomo, jak wielki remont jest potrzebny. W tej chwili pilnie potrzebne są artykuły budowlane, wykładziny, dywany i pieniądze. Ośrodek wymagać będzie wymiany zniszczonych sprzętów, pomocy dydaktycznych i mebli, a to kolejne nieplanowane wydatki.Każdy, kto chce pomóc, może wpłacić cegiełkę w ramach zbiórki zorganizowanej na zrzutka.pl. Ośrodek mieści się przy ul. Pułaskiego w Białymstoku. Pod opieką ma ponad 30 dzieci.
To tutaj uczą się, mają zajęcia ze specjalistami, a ci starsi przygotowują się do ewentualnej przyszłej pracy. To też miejsce, gdzie spotykają się z rówieśnikami i gdzie mają zapewnioną opiekę, gdy rodzice idą do pracy lub muszą załatwić codzienne sprawy.

Na razie pomieszczenia na zajęcia dla dzieci udostępnił proboszcz pobliskiej parafii. To jednak rozwiązanie doraźne. Zarówno pracownicy, jak i podopieczni ośrodka chcieliby jak najszybciej wrócić do swojej siedziby.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pieniądze na dostosowanie szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

17.08.2021, 14:09

Z tych inwestycji skorzysta przede wszystkim młodzież z niepełnosprawnościami. W Szkole Podstawowej nr 17 w Białymstoku będą nowe sale do rehabilitacji, a w Łomży przebudowana będzie szkolna bursa numer dwa.


Zalanie ośrodka dla dzieci z autyzmem na osiedlu Nowe Miasto - pracownicy apelują o pomoc [zdjęcia]

15.08.2021, 15:03

To apel do mieszkańców Białegostoku, szczególnie tych z osiedla Nowe Miasto. Woda zalała mieszczący się tam ośrodek dla dzieci z autyzmem.


W Augustowie powstało mieszkanie wspomagane dla osób z niepełnosprawnościami

26.07.2021, 17:46

To miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne intelektualnie będą uczyć się samodzielnego życia. W Augustowie przy ulicy Wojska Polskiego otwarto tzw. mieszkanie wspomagane.


Politechnika Białostocka chce być bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

15.01.2021, 18:23

Likwidacja barier architektonicznych, oznakowania i sprzęt ułatwiający osobom niepełnosprawnym korzystanie z uczelni, a także szkolenia dla wszystkich pracowników politechniki - zakłada realizowany przez Politechnikę Białostocką projekt "PB dostępna".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok