Radio Białystok | Wiadomości | Pieniądze na dostosowanie szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Pieniądze na dostosowanie szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

autor: Marcin Gliński

17.08.2021, 14:09, akt. 15:17

Z tych inwestycji skorzysta przede wszystkim młodzież z niepełnosprawnościami. W Szkole Podstawowej nr 17 w Białymstoku będą nowe sale do rehabilitacji, a w Łomży przebudowana będzie szkolna bursa numer dwa.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Pieniądze na dostosowanie dwóch szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Władze obu miast dostały dotacje na te inwestycje z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Marszałek podziękował włodarzom Białegostoku i Łomży za złożenie wniosków o dofinansowanie. Jednocześnie zadeklarował, że zarząd województwa będzie dbał o to, aby fundusze na tego typu inwestycje znalazły się zawsze.


- Jest jeszcze dużo do zrobienia - zaznaczył Artur Kosicki. - Najistotniejszą kwestią jest aplikowanie o środki, które umożliwią dostosowanie infrastruktury na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.


Władze Łomży i Białegostoku otrzymały po 480 tys. zł. Specjalna Szkoła Podstawowa nr 17 w Białymstoku zyska salę gimnastyczną i dwukondygnacyjne skrzydło z pracowniami dydaktycznymi i do rewalidacji. Z udogodnień skorzysta ponad 90 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.


- Cieszymy się, że możemy uzyskać dofinansowanie na inwestycje skierowane do osób niepełnosprawnych - mówił zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.


Dzięki rozbudowie placówki wprowadzone zostaną nowe zajęcia sportowe i działania terapeutyczno-rehabilitacyjne z maksymalnym wykorzystaniem posiadanego sprzętu. Prace mają się zakończyć w 2022 r.

Z kolei w Łomży zostanie przebudowana miejscowa bursa nr 2. Mieszczący się przy ul. Stacha Konwy 13 internat będzie dostosowany do potrzeb młodzieży z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Będą się tam odbywały m.in. zajęcia socjoterapeutyczne, logopedyczne, treningi umiejętności społecznych, a także prace z młodzieżą z zespołem Aspergera. Ta inwestycja zakończy się w 2023 r.


- To olbrzymia pomoc dla naszego miasta i za tę życzliwość oraz otwartość na współpracę bardzo dziękuję - podkreślał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.


Jak przypomniał marszałek Kosicki, pierwotnie obie inwestycje miały otrzymać po 330 tys. zł. Na wniosek radnych białostockich - Pawła Myszkowskiego i Henryka Dębowskiego - zarząd województwa zwiększył dofinansowanie każdej z nich do kwoty 480 tys. zł. - Chcieliśmy jako radni podziękować marszałkowi za to, że znalazły się możliwości, aby te środki zwiększyć. Uczniowie wymagają specjalistycznej infrastruktury, a dodatkowe pieniądze przyspieszą jej powstanie - podkreślił Paweł Myszkowski.


źródło: wrotapodlasia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Część remontów w białostockich szkołach trzeba będzie prowadzić też w roku szkolnym

12.08.2021, 14:18

Nie wszystkie białostockie szkoły i przedszkola zdążą z trwającymi remontami i inwestycjami przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.


O wsparcie mogą się starać właściciele szkolnych sklepików

10.08.2021, 14:47

To nowa forma wsparcia dla tych, którzy ponieśli straty z powodu pandemicznych obostrzeń. O pieniądze mogą się już starać właściciele sklepików szkolnych.


2,5 mln zł unijnego dofinansowania dostaną dwie szkoły średnie z regionu

29.07.2021, 12:54

Szkoły zostaną doposażone w nowy, nieosiągalny dotychczas sprzęt, a uczniowie będą mogli dodatkowo kształcić się, odbywać praktyki i staże, a nawet ubiegać o stypendia - do dwóch szkół z Podlaskiego trafi na te zadania 2,5 mln zł.


Sześć inwestycji w Podlaskiem dofinansowanych z programu "Sportowa Polska"

26.07.2021, 18:01

Dzięki temu będą dodatkowe pieniądze m.in. na budowę sal gimnastycznych przy szkołach czy basenu w Łapach. Sześć inwestycji z naszego regionu będzie dofinansowanych z ministerialnego programu "Sportowa Polska".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok