Radio Białystok | Wiadomości | Pieniądze na dostosowanie szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Pieniądze na dostosowanie szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

autor: Marcin Gliński

17.08.2021, 14:09, akt. 15:17

Z tych inwestycji skorzysta przede wszystkim młodzież z niepełnosprawnościami. W Szkole Podstawowej nr 17 w Białymstoku będą nowe sale do rehabilitacji, a w Łomży przebudowana będzie szkolna bursa numer dwa.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Pieniądze na dostosowanie dwóch szkół do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Władze obu miast dostały dotacje na te inwestycje z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Marszałek podziękował włodarzom Białegostoku i Łomży za złożenie wniosków o dofinansowanie. Jednocześnie zadeklarował, że zarząd województwa będzie dbał o to, aby fundusze na tego typu inwestycje znalazły się zawsze.


- Jest jeszcze dużo do zrobienia - zaznaczył Artur Kosicki. - Najistotniejszą kwestią jest aplikowanie o środki, które umożliwią dostosowanie infrastruktury na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.


Władze Łomży i Białegostoku otrzymały po 480 tys. zł. Specjalna Szkoła Podstawowa nr 17 w Białymstoku zyska salę gimnastyczną i dwukondygnacyjne skrzydło z pracowniami dydaktycznymi i do rewalidacji. Z udogodnień skorzysta ponad 90 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.


- Cieszymy się, że możemy uzyskać dofinansowanie na inwestycje skierowane do osób niepełnosprawnych - mówił zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.


Dzięki rozbudowie placówki wprowadzone zostaną nowe zajęcia sportowe i działania terapeutyczno-rehabilitacyjne z maksymalnym wykorzystaniem posiadanego sprzętu. Prace mają się zakończyć w 2022 r.

Z kolei w Łomży zostanie przebudowana miejscowa bursa nr 2. Mieszczący się przy ul. Stacha Konwy 13 internat będzie dostosowany do potrzeb młodzieży z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Będą się tam odbywały m.in. zajęcia socjoterapeutyczne, logopedyczne, treningi umiejętności społecznych, a także prace z młodzieżą z zespołem Aspergera. Ta inwestycja zakończy się w 2023 r.


- To olbrzymia pomoc dla naszego miasta i za tę życzliwość oraz otwartość na współpracę bardzo dziękuję - podkreślał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.


Jak przypomniał marszałek Kosicki, pierwotnie obie inwestycje miały otrzymać po 330 tys. zł. Na wniosek radnych białostockich - Pawła Myszkowskiego i Henryka Dębowskiego - zarząd województwa zwiększył dofinansowanie każdej z nich do kwoty 480 tys. zł. - Chcieliśmy jako radni podziękować marszałkowi za to, że znalazły się możliwości, aby te środki zwiększyć. Uczniowie wymagają specjalistycznej infrastruktury, a dodatkowe pieniądze przyspieszą jej powstanie - podkreślił Paweł Myszkowski.


źródło: wrotapodlasia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Część remontów w białostockich szkołach trzeba będzie prowadzić też w roku szkolnym

12.08.2021, 14:18

Nie wszystkie białostockie szkoły i przedszkola zdążą z trwającymi remontami i inwestycjami przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.


O wsparcie mogą się starać właściciele szkolnych sklepików

10.08.2021, 14:47

To nowa forma wsparcia dla tych, którzy ponieśli straty z powodu pandemicznych obostrzeń. O pieniądze mogą się już starać właściciele sklepików szkolnych.


2,5 mln zł unijnego dofinansowania dostaną dwie szkoły średnie z regionu

29.07.2021, 12:54

Szkoły zostaną doposażone w nowy, nieosiągalny dotychczas sprzęt, a uczniowie będą mogli dodatkowo kształcić się, odbywać praktyki i staże, a nawet ubiegać o stypendia - do dwóch szkół z Podlaskiego trafi na te zadania 2,5 mln zł.


Sześć inwestycji w Podlaskiem dofinansowanych z programu "Sportowa Polska"

26.07.2021, 18:01

Dzięki temu będą dodatkowe pieniądze m.in. na budowę sal gimnastycznych przy szkołach czy basenu w Łapach. Sześć inwestycji z naszego regionu będzie dofinansowanych z ministerialnego programu "Sportowa Polska".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok